ویمبلدون؛ فعلا نگران نادال نباشید

حق نشر عکس PA

یادداشت رافائل نادال قهرمان اسپانیائی ویمبلدون در صفحه فیسبوکش فعلا خیال همه را راحت کرد.

از دیروز عصر که او در حین بازی با خوان مارتین دلپوتروی آرژانتینی دچار آسیب دیدگی شد تا امروز حوالی ظهر این نگرانی وجود داشت که او نتواند به دفاع از مقام قهرمانی خود در اینجا ادامه دهد و مجبور به ترک مسابقات شود.

نادال دیروز در اواخر ست اول مسابقه‌اش با دلپوترو در دور چهارم ویمبلدون از ناحیه پاشنه پا دچار آسیب دیدگی شد و آنطوری که خودش بعدا گفت بقدری دردش شدید بود که فکر می‌کرد نخواهد توانست به مسابقه ادامه دهد.

اما پس از آن که فیزیوتراپ و پزشک ویمبلدون حدود ده دقیقه پای او را دستکاری و پانسمان کردند او به بازی ادامه داد و توانست با کوششی خارق العاده حریف قدرتمند خود را در چهار ست شکست دهد.

او پس از پایان مسابقه گفت تا زمانی که از پایش عکسبرداری نشود، نمی‌تواند بگوید که آمادگی ادامه مسابقات را دارد یا خیر.

نادال امروز حوالی ظهر در فیسبوک نوشت که دیشب به بیمارستان رفته و از پایش عکسبرداری کرده و خوشبختانه آسیب‌دیدگی پایش شدید نیست و می تواند به مسابقات ادامه دهد و امروز عصر هم در زمین تمرین ویمبلدون تمرین خواهد کرد البته اگر بارندگی قطع شود.

احتمال خروج نادال از تورنمنت، برگزارکنندگان مسابقات و هواداران او و تنیس را نگران کرده بود. خروج زود هنگام مدافع عنوان قهرمانی از مسابقات آنهم بازیکن پرجاذبه و محبوبی چون نادال لطمه بزرگی به تورنمنت می‌زد به ویژه آنکه دیروز سرینا ویلیامز مدافع عنوان قهرمانی زنان هم از دور مسابقات حذف شده بود.

با این همه کسی که بیشتر از همه ضرر می‌کرد خود نادال بود. او نه تنها عنوان قهرمانی ویمبلدون را از دست می‌داد که مقام اول رده بندی جهانی را هم تسلیم نوواک جوکوویچ از صربستان می‌کرد.

البته هنوز هم احتمال دارد او این دو مقام را از دست بدهد اما فعلا این نگرانی رفع شده است.

مسأله ای که اطرافیان و هواداران نادال را نگران می‌کند تعداد زیاد آسیب‌دیدگی‌های او و نزدیک بودن زمان این آسیب‌دیدگی‌ها است. نوع تنیس پرقدرت و پرتحرکی که نادال بازی می‌کند همیشه احتمال آسیب‌دیدگی بدنی او را بالا نگاه می‌دارد.

او در گذشته بارها مجروح شده که مهمترینش در سال ۲۰۰۹ بود که او طی مسابقات جام آزاد استرالیا با اینکه قهرمان شد از ناحیه زانو آسیب دید و دو عنوان قهرمانی خود در رولان گاروس و ویمبلدون و در نتیجه مقام اول جهان را از دست داد.

او پس ماه‌ها معالجه توانست به میدان مسابقات بازگردد اما مجددا در استرالیا دچار آسیب‌دیدگی شد که واقعا برای خودش و هوادارانش کلافه کننده بود.

نادال سال گذشته در سه گرن ‌اسلم به پیروزی رسید: رولان گاروس، ویمبلدون و جام آزاد آمریکا. امسال تاکنون از مقام قهرمانی خود در فرانسه دفاع کرده و حالا هم در ویمبلدون به یک‌چهارم نهائی رسیده است.

علاقمندان تنیس دعا می‌کنند که آسیب‌دیدگی اخیر نادال جدی نباشد تا بتوانند او را در فینال رویائی ویمبلدون در برابر رقیب همیشگی‌اش راجر فدرر قهرمان سوئیسی ببینند.

مطالب مرتبط