معتمد اولین سهمیه تکواندوی ایران در المپیک را گرفت

محمد باقری معتمد حق نشر عکس Mehr
Image caption معتمد می گوید داور در مسابقه فینال دو امتیاز او را نادیده گرفته است

محمد باقری معتمد اولین سهميه تكواندوی ايران را برای حضور در مسابقات المپيک ۲۰۱۲ لندن به دست آورد.

در دومین روز رقابت های تکواندوی انتخابی المپیک در باکو، محمد باقری معتمد، نماینده وزن دوم ایران پس از استراحت در دور نخست، نمایندگان اتریش، آذربایجان و افغانستان را پشت سر گذاشت و به نیمه نهایی رسید.

او در دیدار نیمه نهایی ۴ بر ۱ "اریک اسورینیو" تکواندوکار مکزیکی و قهرمان سه دوره قاره آمریکا را شکست داد و علاوه بر راهیابی به مسابقه فینال، به عنوان يكی از سه تكواندوكار برتر اين وزن، اولین سهميه حضور در المپيک را برای ايران کسب کرد.

باقری معتمد در فینال با "ثروت تازه گل" نماینده ترکیه و قهرمان مسابقات جهانی ۲۰۱۱ روبرو شد و با قبول شکست ۴-۶ مقابل او به مدال نقره رقابت ها بسنده کرد.

این سومین رویارویی این دو تکواندوکار بود. پیش از این، در نیمه نهایی مسابقات جهانی ۲۰۰۹ باقری معتمد حریف ترک را برده بود، اما فینال مسابقات جهانی ۲۰۰۱۱ را به وی واگذار کرده بود.

باقری معتمد پس از کسب نشان نقره و سهمیه المپیک برای ایران با ابراز رضایت از عملکردش در این رقابت ها گفت: "من تمرينات بسيار خوبی را پشت سر گذاشتم و حريفان خوبی را شكست دادم. بهترين‌ های تكواندوی جهان به اين مسابقات آمده بودند و معتقدم سطح رقابت های انتخابی المپيک از مسابقات قهرمانی جهان بالاتر بود."

به نوشته خبرگزاری ایسنا، او در مورد دو باخت پیاپی اخیرش برابر "تازه گل" از ترکیه گفت: "فكر می كنم داوران روی بازی من و تكواندوكار تركيه حساس هستند، البته نمی دانم كه من حساسيت دارم يا داوران. ناراحتم كه نتوانستم ناكامی مسابقات قهرمانی جهان را جبران كنم، اما امیدوارم در بازی های المپيک جبران کنم."

باقری معتمد می گوید داور در مسابقه فینال دو امتیاز او را نادیده گرفته است.

در ادامه مسابقات تکواندوی انتخابی المپیک در شهر باکوی آذربایجان، روز شنبه یوسف کرمی، کاپیتان تیم ایران به مصاف حریفان خود می رود.

در اولین روز این رقابت ها، راحله آسمانی، تکواندوکار وزن سوم ایران با شکست برابر حریفی از سوییس در دور دوم از مسابقات کنار رفت.