کوپا آمریکا: آرژانتین در اولین گام متوقف شد

حق نشر عکس AFP
Image caption میزبان مسابقات با گل دقیقه ۷۶ آگوئرو از شکست گریخت

تیم ملی فوتبال آرژانتین در دیدار افتتاحیه چهل و سومین دوره جام ملت های آمریکای جنوبی موسوم به کوپا آمریکا، برابر بولیوی ۱-۱ متوقف شد.

آرژانتین که از سال ۱۹۹۳ تاکنون موفق به قهرمانی در کوپا آمریکا نشده است، میزبان این دوره از رقابت ها است.

تیم آرژانتین در نیمه اول بازی را در اختیار داشت. اما با وجود حضور لیونل مسی، بهترین بازیکن جهان و کارلوس توز در خط حمله نتوانست از حملات خود نتیجه بگیرد و نیمه اول بدون گل به پایان رسید.

بازیکنان بولیوی که توانسته بودند یک نیمه میزبان قدرتمند خود را متوقف کنند، نیمه دوم را با اعتماد به نفس بیشتری آغاز کردند و در دقیقه ۴۸ توسط ادیوالدو روخاس از حریف پیش افتادند.

در ادامه، بولیوی یک بار دیگر تا یک قدمی باز کردن دروازه آرژانتین پیش رفت ولی مارسلو مارتینز نتوانست موقعیت تک به تک را به گل تبدیل کند.

در حالی که زمان برای آرژانتین به سرعت می گذشت و تلاش این تیم برای فرار از شکست بی نتیجه مانده بود، سرخیو آگوئرو، مهاجم ۲۳ ساله که در نیمه دوم به زمین آمده بود در دقیقه ۷۶ گل تساوی آرژانتین را زد.

سرخیو باتیستا، سرمربی آرژانتین پس از مسابقه گفت تیمش آنطور که باید بازی نکرد و در دیدارهای بعدی بهتر خواهد شد.

لیونل مسی، ستاره این تیم هم گفت: "این نتیجه‌ای نبود که ما انتظارش را داشتیم و ناراحت هستیم. حالا می دانیم که باید بازی های بعدی خود در این گروه را ببریم."

آرژانتین در گروه A، با بولیوی، کلمبیا و کاستاریکا هم گروه است و در دومین دیدار با کلمبیا روبرو خواهد شد.

آرژانتین با ۱۴ قهرمانی درکوپا آمریکا به همراه اروگوئه، پرافتخار‌ترین تیم مسابقات است و امیدوار است با کسب افتخاری دیگر در این رقابت ها خاطره حذف از جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی را به فراموشی بسپارد.

آرژانتین در دور گذشته کوپا آمریکا در سال ۲۰۰۷، در فینال مقابل برزیل شکست خورد.

برزیل که سابقه ۸ قهرمانی در این مسابقات را دارد، در گروه B با پاراگوئه، ونزوئلا و اکوادور همگروه است.

تیم های اروگوئه، شیلی، پرو و مکزیک نیز در گروه C قرار دارند.

دو تیم مکزیک و کاستاریکا به عنوان مهمان از منطقه کونکاکاف به مسابقات آمریکای جنوبی دعوت شده اند. پیش تر قرار بود ژاپن یکی از دو مهمان این رقابت ها باشد، اما این تیم انصراف داد و کاستاریکا جایگزین آن شد.

مسابقات کوپا آمریکا که از اول ژوئیه آغاز شده است تا ۲۴ ژوئیه ادامه خواهد داشت.

مطالب مرتبط