نماینده فوتسال ایران نایب قهرمان آسیا شد

حق نشر عکس NA
Image caption دومین دوره مسابقات فوتسال جام باشگاه‌های آسیا در کشور قطر برگزار شد

تیم فوتسال شهید منصوری ایران با باخت ۳ بر ۲ مقابل ناگویا اوشنز ژاپن به نایب قهرمانی دومین دوره مسابقات فوتسال جام باشگاه های آسیا رسید.

نماینده ایران در حالی دیدار فینال را واگذار کرد که در نیمه اول با دو گل حمید نصیری و مرتضی عظیمایی پیش افتاد. اما تیم ژاپنی در نیمه دوم بازی را به تساوی کشاند و با گلی که در وقت اضافه زد، قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.

تیم شهید منصوری در مرحله گروهی این مسابقات که به میزبانی قطر برگزار شد، نمایندگان ازبکستان، لبنان و تایلند را شکست داده بود و با پیروزی برابر الریان قطر در دور نیمه نهایی، راهی فینال رقابت ها شده بود.

سال گذشته در اولین دوره مسابقات فوتسال جام باشگاه های آسیا در شهر اصفهان، تیم ماهان سپاهان اصفهان نماینده ایران بود و عنوان قهرمانی را بدست آورد. عنوانی که تیم شهید منصوری در رقابت های امسال نتوانست برای فوتسال باشگاهی ایران تکرار کند.

تیم فوتسال ناگویا اوشنز ژاپن سال پیش در رده سوم جام باشگاه های آسیا قرار گرفته بود.

به نوشته سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، سرمربی ناگویا اوشنز پس از برتری مقابل تیم شهید منصوری و کسب عنوان قهرمانی گفت: "ما ماموریت خود را کامل کردیم و این یک عنوان بسیار مهم است."

او گفت: "این مسابقه سطح بسیار بالایی داشت. ما عالی بازی کردیم و پس از جبران دو گل خورده، اشتیاق، اراده و همت بازیکنانمان برای برد کمک کرد تا در وقت اضافه گل پیروزی را بزنیم."

رضا لک، سرمربی تیم شهید منصوری در نشست خبری پس از دیدار فینال حاضر نشد.

دیدار رده بندی این مسابقات را تیم های الريان قطر و الصداق لبنان برگزار کردند. دو تیم در وقت قانونی ۴-۴ مساوی شدند و تیم لبنانی در ضربات پنالتی ۴ بر ۳ نماینده کشور میزبان را شکست داد و سوم شد.

در پایان این رقابت ها، محمد کشاورز، بازیکن تیم شهید منصوری به عنوان باارزش ترین بازیکن شناخته شد. کشاورز نقش زیادی در موفقیت تیمش داشت و دو گل از جمله گل پیروزی نماینده ایران در دیدار نیمه نهایی را زد.

علی اصغر حسن زاده، بازیکن ایرانی تیم الریان قطر نیز با ده گل زده، آقای گل دومین دوره مسابقات فوتسال جام باشگاه های آسیا شد.

مطالب مرتبط