احضار مهدی رحمتی به سازمان لیگ برتر

مهدی رحمتی حق نشر عکس ISNA
Image caption مهدی رحمتی پس از بازگشت از اردوی تیم ملی فوتبال ایران در اتریش، باید در سازمان لیگ برتر حاضر شود

دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران پس از بازگشت از اردوی تیم ملی در اتریش، باید در سازمان لیگ برتر حاضر شود تا درباره شروط منتسب به او برای پیوستن به باشگاه پرسپولیس توضیح دهد.

عزیزالله محمدی رییس سازمان لیگ برتر اعلام کرده است مهدی رحمتی باید با حضور در سازمان لیگ پاسخگو باشد، زیرا به گفته آفای محمدی "اگر تخلفی صورت گرفته باشد کارت بازی صادر نخواهیم کرد".

روز شنبه خبرگزاری ایسنا گزارشی را با عنوان "پنج شرط یکی از دروازه‌بانان لیگ برتر" در فصل نقل و انتقالات فوتبال ایران منتشر کرد.

در این گزارش آمده بود این دروازه‌بان تاکید کرده که علیرضا حقیقی باید از پرسپولیس برود تا به جای او دروازه بان استقلال اهواز به این تیم بیاید.

مهدی رحمتی در اردوی اتریش با تکذیب مطالب منتشرشده گفت: "می‌دانستم امسال چه خطرهایی تهدیدم می‌کند، از دو سال قبل همه روی من زوم کرده بودند. برای همین در اکثر مذاکرات صدای خودم و مذاکره‌کننده را ضبط کرده‌ام تا کسی نتواند مرا متهم کند."

این دروازه‌بان در پی نافرجام ماندن مذاکراتش با پرسپولیس، با باشگاه استقلال تیم سابق خود وارد مذاکره شده است.

اظهارات سرپرست باشگاه پرسپولیس

حبیب کاشانی سرپرست باشگاه پرسپولیس می‌گوید هفته گذشته در مذاکره با یک بازیکن، با پنج شرط او برای حضور در پرسپولیس مواجه شده است:

- یک میلیارد تومان می‌خواهم - مالیات این مبلغ به عهده باشگاه است. - یک بازیکن از لیگ برتر به صلاحدید من جذب کنید. - دو بازیکن پرسپولیس را باید از ترکیب خود کنار بگذارید. - یک بازیکن دیگر هم باید از به صلاحدید من از دسته دوم جذب کنید.

به گفته آقای کاشانی، مهدی رحمتی همچنین خواستار پرداخت ‌١٠ درصد از مبلغ قراردادش به مدیر برنامه‌ های خود شده است.

آقای کاشانی می‌گوید بازیکن لیگ برتری مورد نظر آقای رحمتی نیز مبلغی نزدیک به ‌٩٠٠ میلیون تومان درخواست کرده است.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره این موضوع توضیح نداه است که اگر درخواست‌های آن بازیکن، فراتر از سقف قرارداد بوده، چرا مذاکرات را ادامه داده و حتی با بازیکنان مورد نظر آن بازیکن نیز مذاکره کرده است.

حبیب کاشانی تاکید کرده است که در صورت توافق با بازیکن مورد اشاره، باشگاه پرسپولیس باید برای جذب دو بازیکن رقمی نزدیک به ‌دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه کند. این در حالی است که سقف قرارداد تعیین‌شده در فدراسیون فوتبال ایران، ۳۵۰ میلیون تومان است.