تکواندوی ایران دومین سهمیه المپیک را گرفت

کرمی حق نشر عکس Fars
Image caption کرمی کاپیتان تیم ملی تکواندوی ایران است

یوسف کرمی با صعود به دیدار نهایی وزن سوم مسابقات انتخابی المپیک، دومین سهمیه تکواندوی ایران را برای حضور در المپیک ۲۰۱۲ لندن بدست آورد.

کرمی، کاپیتان تیم ملی تکواندوی ایران پس از کسب سهمیه المپیک از مبارزه با نماینده آذربایجان در فینال انصراف داد.

او در دور اول حریفی از تونگا را شکست داد و در دور دوم با استیون لوپز، تکواندوکار نامدار آمریکایی روبرو شد. لوپز از پرافتخارترین تکواندوکاران دنیا است و دو مدال طلا و یک برنز المپیک و ۵ مدال طلای جهانی در کارنامه خود دارد.

کرمی با برتری ۵ بر ۴ این رقیب سرسخت آمریکایی را از پیش رو برداشت تا اولین تکواندوکار ایرانی باشد که توانسته است استیون لوپز را شکست دهد.

در ادامه، کاپیتان تیم ایران نمایندگان آلمان و کانادا را برد و با پیروزی مقابل گارسیا از اسپانیا در مرحله نیمه نهایی، علاوه بر کسب سهمیه المپیک به فینال رسید که از حضور در آن خودداری کرد.

روز جمعه محمد باقری معتمد در وزن دوم، با کسب عنوان نایب قهرمانی اولین سهميه المپيک را برای ایران گرفته بود.

مسابقات تکواندوی انتخابی المپیک که از روز پنجشنبه در شهر باکوی آذربایجان آغاز شد، روز یکشنبه به پایان می رسد.

در آخرین روز رقابت ها، سوسن حاجی پور به مصاف حریفان خود خواهد رفت.

در روز نخست، راحله آسمانی، دیگر نماینده ایران در بخش زنان در دور دوم از مسابقات کنار رفت.

مهماندوست: صلاح نديديم كرمی در فينال مبارزه كند

رضا مهماندوست، سرمربی تيم ملی تكواندوی ایران پس از کسب دومین سهمیه المپیک توسط یوسف کرمی و انصراف او از حضور در ديدار نهایی گفت: "صلاح نديديم كرمی در فينال مقابل نماينده آذربايجان بازی كند."

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سرمربی تيم ایران با بیان این که کرمی هيچ مصدومیتی ندارد گفت: "او سهميه اش را گرفته بود و دیدار‌های سنگينی پشت سر گذاشته بود. مهم اين بود كه او نشان داد بهترين تكواندوكار اين وزن در ايران و دنيا است."

آقای مهماندوست تاکید کرد که هدف تیم کسب سهمیه بود و اضافه کرد:" از اين به بعد تمام تلاشمان را می كنيم تا در المپيک بهترين نتيجه تاريخ را رقم بزنيم."

مطالب مرتبط