تساوی بدون گل تیم فوتبال ایران در اردوی اتریش

تیم ملی ایران حق نشر عکس no credit
Image caption تیم ایران با پایان یافتن این اردو، ۱۹ تیر به تهران باز خواهد گشت

تیم ملی فوتبال ایران که برای برپایی اردوی آماده‌سازی در اتریش به سر می‌برد، دوشنبه شب در یک بازی تدارکاتی به مصاف تیم متالیست خارکف از اوکراین رفت و با تساوی بدون گل متوقف شد.

ایران در آغاز رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ در منطقه آسیا، دو دیدار رفت و برگشت با مالدیو را پیش رو دارد.

بازی با باشگاه متالیست خارکف اوکراین، اولین مسابقه تیم ملی ایران با سرمربیگری کارلوس کی‌روش بود. ایران با لباس قرمز رنگ و تیم متالیست خارکف با لباس زردرنگ مقابل یکدیگر به میدان آمدند.

تیم ملی ایران در نیمه اول با این ترکیب زیر به میدان رفت.

سیدمهدی رحمتی، خسرو حیدری، مهرداد پولادی، سیدجلال حسینی، هادی عقیلی، آندرانیک تیموریان، قاسم حدادی فر، علی کریمی، محمدرضا خلعتبری، میلاد زنیدپور و رضا نوروزی.

پس از پایان نیمه نخست، هر ۱۱ بازیکن تیم ملی جای خود را به ۱۱ بازیکن دیگر دادند.

علیرضا حقیقی، پژمان منتظری، مصطفی سیفی، قاسم دهنوی، محمد نصرتی، مازیار زارع، ایمان مبعلی، پژمان نوری، حسین ماهینی، محمد قاضی و سعید دقیقی مردان ایران در نیمه دوم این دیدار بودند.

در این بازی که در شهر اوبروات در ۵۰ کیلومتری پایتخت اتریش برگزارشد، غیر از ‌آرش افشین، حمیدرضا علی عسگری، کریم انصاری فرد ، هادی نوروزی و مهرداد اولادی، بقیه اردونشینان ایران به میدان رفتند.

اوکراینی ها در دقیقه ۵۷ با خطای قاسم دهنوی، یک پنالتی را به دست آوردند. زننده این ضربه مارکو دوئیچ بود اما علیرضا حقیقی این پنالتی را دفع کرد.

در نیمه دوم همچنین دو فرصت خطرناک نصیب تیم متالیست شد که با درخشش حقیقی و با حرکت خوب قاسم دهنوی، دروازه ایران بسته ماند.

احسان حاج صفی به دلیل مشکلات خروجی، نتوانست تیم ملی را در این مسافرت همراهی کند.

کادر فنی تیم ملی هم تصمیم گرفت یک روز قبل از اعزام تیم ملی فوتبال ایران به اتریش، قاسم دهنوی را جایگزین حاج صفی کند.

در این بازی مازیار زارع و قاسم دهنوی از ایران کارت زرد گرفتند.

اردوی ۱۲ روزه ایران در شهر لایپرسدورف اتریش واقع در ۱۷۰کیلومتری شهر وین برپا شده است.

بنا بر اعلام فدراسیون فوتبال ایران، احتمال دارد تیم ملی فوتبال ایران روزهای جمعه و شنبه آینده نیز دو دیدار تدارکاتی دیگر با تیم های باشگاهی حاضر در این منطقه برگزار کند.

تیم ایران با پایان یافتن این اردو، ۱۹ تیر به تهران باز خواهد گشت تا در دیداری دوستانه با تیم ملی فوتبال ماداگاسکار روبرو شود.