برزیل و آرژانتین، ۴ بازی بدون پیروزی!

حق نشر عکس Reuters
Image caption مسی نتوانسته است که بازی‌های درخشان خود برای تیم بارسلون را در پیراهن آرژانتین تکرار کند

در ادامه رقابت های فوتبال کوپا امریکا، تیم ملی برزیل در دومین دیدار خود نیز نه تنها از دستیابی به پیروزی بازماند؛ بلکه فقط در آخرین دقیقه بازی توانست از شکست بگریزد.

در روز دوم رقابت‌های گروه B، ونزوئلا پیروز شد و به صدر جدول رفت تا شگفتی های کوپا این جام همچنان ادامه داشته باشد.

در شرایطی که آرژانتین میزبان بازی ها در دو دیدار خود مقابل بولیوی و کلمبیا متوقف شده است، برزیل دیگر مدعی عنوان قهرمانی نیز همچنان در حسرت کسب پیروزی است.

این دو تیم در تاریخ این رقابت ها روی هم رفته ۲۲ بار جام قهرمانی را نصیب خود کرده و ۲۳ بار هم فینالیست بوده اند. اما در رقابت های سال ۲۰۱۱ هنوز به پیروزی دست نیافته اند.

آرژانتینی ها در ۲ بازی خود فقط یک گل به ثمر رسانده اند. برزیل هم پس از تساوی نا امید کننده مقابل ونزوئلا، در دومین دیدارش با تساوی ۲-۲ مقابل پاراگوئه متوقف شد.

در این دیدار برزیلی ها ابتدا با گل دقیقه ۳۸ جادسون از حریف پیش افتادند، اما ۲ گل روکه سانتاکروز و هائدو والدز در دقایق ۶۴ و ۶۶ نتیجه‌ را برعکس کرد و پاراگوئه را در آستانه خلق یک شگفتی بزرگ قرار داد.

اما فردریکو چاوز در دقیقه ۸۹ کار را به تساوی کشاند تا سلسائو اگرچه هنوز یک پیروزی هم کسب نکرده، شکستی را نیز متحمل نشده باشد.

در دیگر دیدار این گروه، ونزوئلا که گفته می شد ضعیف ترین تیم آمریکای جنوبی است، اکوادور را با یک گل شکست داد و به صدر جدول رسید تا مدعی اصلی صعود از گروه باشد.

سزار ادواردو گونزالز که در لیگ آرژانتین توپ می زند، گل برتری ونزوئلا را وارد دروازه مارسلو الیزاگا کرد.

در این گروه پس از ونزوئلا، پاراگوئه و برزیل با ۲ امتیاز و شرایط مشابه در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته اند. اکوادور با یک امتیاز چهارم است.

در آخرین روز از رقابت‌های این گروه که فوق العاده حساس خواهد بود، پاراگوئه با ونزوئلا دیدار می‌کند و برزیل به مصاف اکوادور می‌رود.

در ادامه این رقابت ها که با حضور ۱۰ تیم از آمریکای جنوبی و دو تیم مهمان از منطقه کونکاکاف برگزار می شود، از گروه A کلمبیا با بولیوی روبرو خواهد شد.

روز دوشنبه نیز از بازی های همین گروه، آرژانتین میزبان ناکام رقابت ها به مصاف کاستاریکا می‌رود.

مطالب مرتبط