اروگوئه در کوپا آمریکا حریف آرژانتین شد

مسی حق نشر عکس Reuters
Image caption آرژانتینی ها امیدوارند با هنرنمایی مسی از سد اروگوئه بگذرند

پس از برتری آرژانتین مقابل کاستاریکا، تیم ملی فوتبال اروگوئه نیز اولین پیروزی خود را به دست آورد و به مرحله حذفی کوپا آمریکا صعود کرد.

در چهل و سومین دوره از جام ملت های آمریکای جنوبی و در دیدار اول بامداد چهارشنبه، دو تیم شیلی و پرو مقابل هم صف آرایی کردند.

در این دیدار شیلیایی ها موفق شدند با گل به خودی آندره کاریلو بازیکن حریف که در دقیقه ۹۲ به ثمر رسید، یک پیروزی شیرین کسب کنند و با ۷ امتیاز در صدر جدول این گروه قرار بگیرند.

تیم ملی فوتبال پرو نیز با ۴ امتیاز در رده سوم قرار گرفت، اما با این وجود می‌تواند به عنوان یکی از تیم‌های سوم به مرحله حذفی صعود کند. در بازی دوم که که در ورزشگاه سیوداد ده ‌لاپلاتا برگزار شد، اروگوئه با تک گل آلوارو پریرا از سد مکزیک گذشت.

مکزیک ضعیف ترین تیم این دوره از رقابت هاست و بدون کسب امتیاز، با ۳ شکست از گردونه رقابت ها حذف شد.

به این ترتیب اروگوئه در مرحله نیمه نهایی باید مقابل آرژانتین میزبان رقابت ها قرار بگیرد.

سرمربی تیم ملی اروگوئه با بیان این که دیدار بسیار دشواری مقابل آرژانتین پیش رو خواهند داشت، از انگیزه تیمش برای غلبه بر میزبان چهل و سومین جام خبر داد.

این مربی کهنه کار گفت: "برای این که بفهمم آرژانتین تیم خوبی است، لازم نمی‌بینم که دیدارش مقابل کاستاریکا را نگاه کنم. این تیم، بازیکنان بسیار خوبی دارد و در زمین خود و مقابل هوادارانش بازی می‌کند. اما ما نیز تاکنون در این مسابقات نباخته‌ایم. برای پیروز شدن تمام تلاش و نیروی خود را به کار خواهیم گرفت."

اسکار واشنگتن تابارز که سابقه سرمربیگری در آث میلان، بوکا جونیورز و کالیاری ایتالیا را هم در کارنامه دارد، یادآوری کرد که در جام ملت‌های آمریکای جنوبی در سال ۲۰۰۷ که به میزبانی ونزوئلا برگزار شد، با میزبان روبرو شدند و به برتری رسیدند.

لوئیس سوارز، مهاجم سرشناس اروگوئه‌ای باشگاه لیورپول، درباره بازی این تیم با آرژانتین گفت: "آرژانتین در خط دفاعی ضعف‌هایی دارد که این مسئله کار ما را آسان می کند."

در ادامه این رقابت ها و در آخرین بازی های مرحله گروهی، تیم‌های پاراگوئه و برزیل به ترتیب به مصاف ونزوئلا و اکوادور خواهند رفت. بازی برزیل و اکوادور در ورزشگاه ماریو کمپس و به قضاوت روبرتو سیلویرا از اروگوئه، آخرین مصاف در مرحله گروهی این جام محسوب می شود. در گروه دوم رقابت‌ها ونزوئلا با ۴ امتیاز صدرنشین است. برزیل و پاراگوئه بدون کسب پیروزی، هر کدام ۲ امتیاز دارند. اکوادور هم یک امتیازی است. از این گروه هر چهار تیم فرصت حضور در دور بعد رقابت‌ها را دارند.

مطالب مرتبط