قایقران ملی پوش ایران غرق شد

تیم ملی قایقرانی زنان ایران حق نشر عکس oo
Image caption تیم ملی قایقرانی زنان ایران به علت عدم صدور روادید نتوانست در مسابقات جهانی هلند شرکت کند

زهرا فرجی، قایقران تیم ملی روئینگ زنان ایران در حادثه ای در سد شهرچای ارومیه جان خود را از دست داد.

او که در تعطیلات بین اردویی به سر می برد، روز جمعه همراه با رویا عباسی، یکی از هم تیمی هایش در اثر واژگونی جت اسکی دچار حادثه شد.

رویا عباسی با کمک افراد حاضر در محل نجات یافت، اما زهرا فرجی غرق شد و جستجو برای یافتن پیکر او ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، عباس شادمان، رییس هیات قایقرانی استان آذربایجان غربی بی احتیاطی و عدم رعایت موارد ایمنی مانند استفاده از جلیقه‌ نجات را دلیل این حادثه دانست.

او گفت: "این قایقرانان که مدت چهار ماه در اردوی تیم قایقرانی حضور داشتند، قرار بود روز شنبه (۲۵ تیرماه) به مسابقات زیر ۲۳ سال جهان در هلند اعزام شوند که به دلیل تاخیر در صدور روادید از حضور در این مسابقات بازماندند."

احمد دنیامالی، رئیس فدراسیون قایقرانی ایران در گفتگو با خبرگزاری مهر تاکید کرده است که این حادثه خارج از اردو اتفاق افتاده و هیچ ارتباطی به فدراسیون قایقرانی ندارد.

او گفت: "اردوی تیم قایقرانی روئینگ جوانان در بخش زنان عصر روز چهارشنبه گذشته در بندرانزلی به پایان رسید و قایقرانان به شهر محل سکونتشان رفتند. این دو قایقران ملی پوش هم در تعطیلات بین اردویی به شهر خود یعنی ارومیه رفتند و این حادثه در خارج از محل اردو رخ داده است."

به گفته آقای دنیامالی هماهنگی های لازم صورت گرفته است تا پیکر این قایقران هر چه سریع تر پیدا شود.

زهرا فرجی در سال ۱۳۷۲ در ارومیه به دنیا آمد. او سال گذشته مدال برنز رشته یکنفره سبک وزن را در مسابقات قهرمانی جوانان ایران به دست آورد.

خانم فرجی اردیبهشت ماه امسال در مسابقات کاپ کشوری ششم شد و مایک دیوید هیل، سرمربی تیم ملی روئینگ زنان ایران او را به دلیل تکنیک خوبش به تیم ملی دعوت کرد.

در پیام تسلیت رئیس فدراسیون قایقرانی از زهرا فرجی به عنوان "جوان آینده دار قایقرانی ایران" یاد شده است.