مرگ ششمین ورزشکار ایرانی در ۱۰ روز اخیر

کاراته‌کای اهل استان لرستان که سابقه عضویت در تیم ملی را هم داشت، به علت ایست قلبی در حین برگزاری مسابقه جان خود را از دست داد.

محمود رضا صادق نیا در جریان دیدار نهایی رقابت های قهرمانی ایران که در تهران برگزار می شد، از دنیا رفت.

مرگ نابهنگام این کاراته کا، ششمین سانحه منجر به فوت، برای ورزشکاران ملی پوش ایرانی در ۱۰ روز اخیر است.

فهرست سوانح مرگباری که ورزش ایران را طی ۱۰ روز گذشته در بر گرفت به شرح زیر است.

۱- روح الله داداشی قهرمان مسابقات زورآزمایی در ایران، در پی نزاع نیمه شب در کرج، با ضربات چاقو از پا درآمد.

در آخرین خبرها پیرامون پرونده این ماجرا، سایت خبرآنلاین نوشت: "بر خلاف اخبار منتشر شده به نقل از علی داداشی که ادعا کرده قاتل برادرش تا قبل از مراسم چهلم به دار آویخته می شود؛ این اتفاق تا اتمام ۱۸ سالگی قاتل رخ نخواهد داد."

علیرضا ملا سلطانی متولد چهارم دی ۱۳۷۲ است و هنوز به سن قانونی ۱۸ سال کامل نرسیده است.

در قوانین جمهوری اسلامی ایران، اعدام افرادی که ۱۸ سالش تمام نشده باشد ممنوع است. بر این اساس، نامبرده در زندان خواهد ماند و رای نهایی نیز پس از کامل شدن ۱۸ سالگی او صادر خواهد شد."

۲- رضا کریم‌پور، تیرانداز ملی‌پوش ایران نیز در اثر سقوط از ارتفاعات منطقه گرمسار فوت کرد.

او که رشته تپانچه عضو تیم ملی بود، در حالی که از اردوی تیم ملی به مرخصی رفته بود، برای کوه‌پیمایی به همراه دوستانش به ارتفاعات کوه‌های گرمسار رفته بود که دچار این سانحه مرگبار شد.

۳- زهرا فرجی، قایق‌ران تیم ملی روئینگ زنان ایران هم در حادثه‌ای در سد شهرچای ارومیه جان خود را از دست داد.

او که در تعطیلات بین‌اردویی به سر می‌برد، همراه با رویا عباسی، یکی از هم تیمی‌هایش، در اثر واژگونی جت اسکی دچار حادثه شد.

رویا عباسی با کمک افراد حاضر در محل نجات یافت، اما زهرا فرجی به زیر آب رفت و پیکرش سه روز بعد پیدا شد.

۴- لیلا اسفندیاری بانوی کوهنورد ایرانی هنگام بازگشت از قله گاشربروم ۲ و در شرایطی که با هزینه شخصی راهی نپال شده و موفق به فتح این قله شده بود، در نپال دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد.

خانم اسفندیاری در کارنامه ورزشی خود صعود به قله نانگابارپات از قلل ۸ هزار متری هیمالیا و تلاش برای صعود به قله "کی ‌دو" تا کمپ دوم را داشت .

۵- صادق شیخ زاده قهرمان خوزستانی پرس سینه ایران، قبل از انجام مسابقات قهرمانی کشور به همراه دوستانش برای تفریح به منطقه بیشه‌پوران رفته بود که در هنگام خواب، دچار خون ریزی از بینی شده و فوت کرده است.

۶- محمودرضا صادق نیا؛ کاراته‌کایی که سابقه عضویت در تیم ملی را داشته و از مربیان این رشته ورزشی بود، در جریان فینال رقابت های ۹۰ کیلوگرم مسابقات قهرمانی کشور از دنیا رفت.

او ۱۸ سال سابقه ورزشی داشت و در این مدت ۱۰ عنوان در مسابقات کشوری کسب کرده بود.