کی‌روش: مقابل مالدیو نتیجه خوبی می گیریم

کی روش حق نشر عکس fars
Image caption کی روش می گوید مطمئن است که تیمش بازی خوبی ارائه می دهد و بازی را می برد

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران مطمئن است که تیمش در بازی با مالدیو نتیجه خوبی می گیرد.

تیم ملی ایران روز شنبه در اولین گام برای رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، در ورزشگاه آزادی تهران با مالدیو دیدار می کند.

سرمربی تیم ایران در نشست خبری پیش از این مسابقه گفت: "دوست دارم تاکید کنم که از بازیکنانم راضی هستم. آن ها خوب تمرین کردند و در تمرینات نشان دادند برای بازی با مالدیو آماده هستند. مطمئنم که بازی خوبی انجام می دهیم و نتیجه خوبی می گیریم."

کارلوس کی‌روش در مورد شرایط تیم حریف گفت: "مالدیو مثل هر تیم دیگری پیشرفت کرده است و تیم خوب و بازیکنان با تجربه ای دارد. آن ها تا پنج سال قبل لیگ نداشتند و در حال حاضر لیگشان در جریان است. ما به مالدیو مانند همه تیم ها احترام می گذاریم، اما به تلاش و موفقیت خود فکر می کنیم."

دیدار با مالدیو اولین بازی رسمی تیم ملی ایران با هدایت کارلوس کی‌روش است. سرمربی پرتغالی تیم ایران در این دیدار جواد نکونام، بازیکن تیم اوساسونای اسپانیا را در اختیار ندارد و آندرانیک تیموریان و مهرداد اولادی نیز مصدوم هستند.

کی‌روش در این باره گفت: "به دلایل مختلف نمی توانیم از نکونام ، تیموریان و اولادی استفاده کنیم. اما سایر بازیکنان آمادگی و انگیزه خوبی دارند و هر کدام می توانند در ترکیب اصلی باشند. ما تیم آماده ای را روانه میدان خواهیم کرد و برای بردن مالدیو آماده ایم."

سرمربی مالدیو: نتیجه ۱۷ بر صفر تکرار نخواهد شد

حق نشر عکس ISNA
Image caption نکونانم، تیموریان و اولادی سه بازیکنی هستند که کی روش نمی تواند از آنها استفاده کند

دیه گو آندرس کروسیانی، سرمربی آرژانتینی تیم فوتبال مالدیو می گوید تیمش در آمادگی کامل قرار ندارد، اما تلاش می کند بهترین بازی خود را برابر ایران نشان دهد.

به نوشته سایت فدراسیون فوتبال ایران، سرمربی تیم مالدیو با اشاره به شکست ۱۷ بر ۰ مقابل ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ گفت: "اطمینان دارم که آن نتیجه تکرار نخواهد شد، هر چند خیلی دوست ندارم در مورد نتیجه مسابقه صحبت کنم."

او گفت: "تا آنجایی که در توانمان هست بازی خوبی به نمایش خواهیم گذاشت تا همه ببینند مالدیو نسبت به گذشته پیشرفت کرده است. برای دیدار با ایران برنامه های متفاوتی پیش بینی کرده ایم، اما هدف اصلی ما نباختن و دریافت نکردن گل‌ های زیاد است."

تیم های ملی ایران و مالدیو تاکنون چهار بار با هم روبرو شده اند. مالدیو در چهار بازی گذشته در مجموع ۳۷ گل دریافت کرده و هرگز به ایران گل نزده است.

پیروزی ۱۷ بر ۰ در مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸، پرگل ترین برد ایران مقابل مالدیو است. پس از آن، مالدیو بازی به بازی کمتر گل خورد و در آخرین دیدارش با ایران در رقابت های مقدماتی جام ملت های ۲۰۰۰ آسیا با ۳ گل مغلوب شد.

تیم مالدیو در آخرین رده بندی فدراسیون جهانی فوتبال در رده یکصد و پنجاه و یکم قرار گرفته است. در این رده بندی ایران رتبه پنجاهم را دارد.

دیدار برگشت دو تیم پنجشنبه ۶ مردادماه (۲۸ ژوئیه) در مالدیو برگزار خواهد شد. برنده دو بازی رفت و برگشت به دور سوم مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ راه می یابد.

مطالب مرتبط