منچستر یونایتد قرارداد هافبک کره ای را تمدید می کند

 پارک جی سونگ حق نشر عکس Getty Images
Image caption پارک در سال ۲۰۰۵ از تیم پی اس وی آیندهوون هلند به منچستر یونایتد پیوست

سر الکس فرگوسن، سرمربی تیم منچستر یونایتد گفت این باشگاه مایل است قرارداد پارک جی سونگ، هافبک کره ای این تیم را دو سال دیگر تمدید کند. پارک که قراردادش در سال ۲۰۱۲ به پایان می رسد، ژانویه گذشته برای تمرکز روی بازی های باشگاهی اش از بازی در تیم ملی کره جنوبی کناره گیری کرد. آقای فرگوسن با تایید پیشنهاد تازه منچستر یونایتد به این بازیکن، عملکرد او را در تیم "عالی" توصیف کرد.

سرمربی منچستر یونایتد گفت: "مطمئنم که او این پیشنهاد را خواهد پذیرفت و برای دو سال دیگر در این باشگاه خواهد ماند."

پارک در سال ۲۰۰۵ از تیم پی اس وی آیندهوون هلند به منچستر یونایتد پیوست. این بازیکن ۳۰ ساله تاکنون چهار بار با پیراهن منچستر یونایتد قهرمان لیگ برتر انگلستان شده و در سه قهرمانی در لیگ کاپ با این تیم همراه بوده است.

پارک اولین بازیکن کره ای است که بازی در فینال لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرده است. او در سال ۲۰۰۹ درفینال لیگ قهرمانان بازی کرد، اما تیمش با باخت مقابل بارسلونا قهرمانی اروپا را از دست داد.

منچستر یونایتد چهارشنبه گذشته در دیداری دوستانه با سیاتل ساندرز ۷-۰ پیروز شد و پارک از جمله گلزنان این تیم بود.

سرمربی منچستر یونایتد همچنین تایید کرد که داوید دخه‌آ، دروازه بان جدید این تیم روز شنبه در دیدار دوستانه مقابل تیم شیکاگو فایر بازی خواهد کرد. این دروازه بان ۲۰ ساله پس از درخشش در تیم ملی زیر ۲۱ سال اسپانیا، ماه گذشته با قراردادی هجده میلیون پوندی از اتلتیکو مادرید به منچستر یونایتد پیوست. تیم منچستر یونایتد اکنون در آمریکا به سر می برد و سر الکس فرگوسن می‌خواهد پس از سه روز حضور این دروازه بان اسپانیایی در تمرینات، او را در شرایط مسابقه بسنجد. آقای فرگوسن درباره دخه‌آ گفت که او در سن کمی وارد فوتبال انگلستان می شود و ممکن است به زمان نیاز داشته باشد.

سرمربی منچستر یونایتد در عین حال گفت: "از سوی دیگر، او ممکن است مانند پیتر چک در چلسی شود و با قدرت جایش را در تیم پیدا کند. چک از همان روز اول به دروازه‌بان ثابت چلسی تبدیل شد."