ایران با چهار گل مالدیو را برد

حق نشر عکس Mehr
Image caption ایران در نیمه دوم بهتر و سریع‌تر بازی کرد

تيم ملی فوتبال ايران در اولین گام برای رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، تیم مالدیو را ۴ بر ۰ در ورزشگاه آزادی تهران شکست داد.

گل اول ایران در دقیقه ۴ مسابقه بدست آمد و کریم انصاری‌فرد روی ارسال محمدرضا خلعتبری دروازه مالدیو را باز کرد.

ملی‌پوشان ایران در ادامه نیمه اول به گل دیگری نرسیدند و با همان تک گل به رختکن رفتند.

ایران در نیمه دوم بهتر و سریع‌تر بازی کرد و در سی دقیقه پایانی سه گل زد.

انصاری‌فرد در دقیقه ۶۲ روی اشتباه مدافعان حریف، ایران را به گل دوم رساند و پنج دقیقه بعد علی کریمی، کاپیتان تیم ایران کرنر ارسالی خلعتبری را با ضربه سر به گل سوم تبدیل کرد.

سعید دقیقی، بازیکن تعویضی ایران در این نیمه در دقیقه ۸۶ روی پاس خوب انصاری‌فرد چهارمین گل را وارد دروازه مالدیو کرد.

در این دیدار تیم ایران با ترکیب مهدی رحمتی، هادی عقیلی، جلال حسینی، خسرو حیدری، مهرداد پولادی (احسان حاج‌صفی)، مازیار زارع (محمد قاضی)، علی کریمی، محمدرضا خلعتبری، هادی نوروزی (سعید دقیقی)، قاسم حدادی‌فر و کریم انصاری‌فرد بازی کرد.

این پنجمین پیروزی تیم ایران مقابل مالدیو است. مالدیو که هرگز نتوانسته به ایران گل بزند، در چهار رویارویی گذشته در مجموع ۳۷ گل دریافت کرده بود.

پرگل‌ترین برد ایران مقابل مالدیو، پیروزی ۱۷ بر ۰ در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ است. پس از آن مالدیو بازی به بازی کمتر گل خورد و در دیدار قبلی‌اش با ایران در مسابقات مقدماتی جام ملت‌های ۲۰۰۰ آسیا با ۳ گل مغلوب شده بود.

مالدیو در آخرین رده‌بندی فدراسیون جهانی فوتبال در رده یکصد و پنجاه و یکم قرار گرفته است.

دیدار برگشت ایران و مالدیو روز پنجشنبه ۶ مردادماه (۲۸ ژوئیه) در شهر ماله برگزار خواهد شد. برنده دو بازی رفت و برگشت به دور سوم مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل راه می‌یابد.

کی‌روش: از بازیکنانم راضی هستم

کارلوس کی‌روش، سرمربی تيم ملی فوتبال ايران پس از برتری ۴ بر ۰ مقابل مالدیو از عملکرد بازیکنانش ابراز رضایت کرد.

سرمربی پرتغالی تیم ایران گفت: "بازیکنانم با تعهد بازی کردند. به خاطر ندارم که مالدیو حتی یک موقعیت خطرناک هم روی دروازه ما ایجاد کرده باشد، این نشان می‌دهد که بازی در تمام نقاط زمین در اختیار ما بود و همه نفرات وظایفشان را به خوبی انجام دادند."

او گفت که تیمش ریتم بازی خود را در طول نود دقیقه حفظ کرد و بازیکنان تمرکز خود را از دست ندادند.

با این همه آقای کی‌روش گفت که معتقد است تیم ایران در این دیدار باید گل‌های بیشتری می‌زد. او تاکید کرد: "ما بايد روی ارسال‌ها، پاس‌های آخر و حركات مهاجمان بیشتر کار کنیم تا در گلزنی بهتر شویم."

دیه‌گو آندرس کروسیانی، سرمربی آرژانتینی تیم فوتبال مالدیو در پایان مسابقه گفت که از نتیجه بازی ناامید شده است.

سرمربی مالدیو گفت: "بازیکنان تیم طبق دستورات من بازی نکردند. آن‌ها استرس زیادی داشتند و اگر دروازه‌بانمان روزخوبی نداشت، یک فاجعه به بار می‌آمد."

او اضافه کرد: "هدف تيم مالدیو راهیابی به جام جهانی نیست، اما ايران می‌خواهد به جام جهانی برسد. هدف مالديو پيشرفت فوتبالش است و بدون شک سطح فوتبال ایران بالاتر است."

مطالب مرتبط