اتهام فروخته شدن کرسی ایران در کاراته آسیا

احمد پناهی حق نشر عکس tt
Image caption آقای پناهی اعلام آمادگی کرده است که همراه با رئیس پیشین فدراسیون کاراته به مقر فدراسیون جهانی کاراته بروند و نسبت به آن چه منجر به ریاست عربستان شده اعتراض کنند

اختلافات رییس پیشین و رییس کنونی فدراسیون کاراته ایران، منجر به از دست دادن کرسی ریاست کنفدراسیون غرب آسیا شد.

برخی کارشناسان کاراته ضمن طرح این موضوع، می گویند این اختلافات علیرضا سمندر و عباس احمدپناهی، در وهله نخست به کاراته ایران لطمه می زند.

در تازه ترین اتفاق که حاشیه هایی را برای کاراته ایران در بر داشته است؛ ریاست کنفدراسیون کاراته غرب آسیا از علیرضا سمندر گرفته شد و یک عربستانی جای او را گرفت.

عباس احمدپناهی رییس فدراسیون کاراته ایران می گوید که این جابجایی را رد کرده و از عدم پذیرش آن خبر داده است.

او تاکید می کند که اعتراض کتبی ایران به کنفدراسیون کاراته آسیا ارسال شده است.

اما سمندر به خبرگزاری ایسنا گفت: "پناهی، ریاست غرب آسیا و کرسی ایران را به دیگران فروخت. او ۴۰ روز پیش به امارات رفت و در جلسه ای که برگزار شد به عربستان رای داد."

رییس سابق کنفدراسیون کاراته غرب آسیا در توضیح این مسئله یادآور شد: "پناهی برای این که بتواند عضویت هیات رئیسه آسیا را کسب کند، با دیگر کشورها لابی کرد."

سمندر می گوید این اطلاعات را آقای چانگ رییس کنفدراسیون کاراته آسیا به او داده است، اما پناهی مدعی است؛ رای نداده و جلسه مزبور را ترک کرده است.

علیرضا سمندر مدعی شد که این اقدام پناهی "ناجوانمردانه" بوده است.

رییس سابق فدراسیون کاراته ایران از انتخاب شدن رییس فعلی این فدراسیون به عنوان یکی از اعضای هیات رییسه کاراته آسیا، با تعبیر "زد و بند" یاد کرده است.

این در حالی است که مطابق گزارش مندرج در ایسنا؛ گفته می شد به خاطر شکایت از عباس احمدپناهی، حکم جلب او گرفته شده و به محض ورود به ایران بازداشت خواهد شد.

پناهی که روز چهارشنبه به ایران بازگشته است در این باره گفت: "ورودم به ایران به تمام شایعات مطرح شده در مورد این که حکم جلبم گرفته شده و هنگام ورود بازداشت خواهم شد پایان داد."

رییس فدراسیون کاراته ایران همچنین خواستار ارائه مدرک از سوی علیرضا سمندر برای اثبات ادعاهای خود شده است.

او اعلام آمادگی کرده است که همراه با سمندر به مقر فدراسیون جهانی کاراته بروند و به اتفاق؛ نسبت به آن چه در امارات رخ داده و منجر به ریاست عربستان شده اعتراض کنند.

مطالب مرتبط