دو مدال نقره جهانی برای فرنگی کاران خوزستانی و اردبیلی

سامان عبدولی، عکس از سایت فدراسیون کشتی ایران حق نشر عکس Iran Wrestling Federation website
Image caption سامان عبدولی فرنگی کار خوزستانی برنده مدال نقره شد

مسابقات کشتی فرنگی جوانان جهان در رومانی با قهرمانی گرجستان به پایان رسید. جمهوری آذربایجان و روسیه در رده های دوم و سوم ایستادند.

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران با دو نقره و یک برنز در رده چهارم قرار گرفت. ایران سال گذشته در مجارستان در رده سوم ایستاده بود.

ایران که در روز اول رقابت ها به تک مدال برنز محمد نوربخش در 60 کیلوگرم بسنده کرده بود، در روز دوم نتایج بهتری کسب کرد.

تیم ایران در روز پایانی رقابت های کشتی فرنگی، دو فینالیست داشت. گرچه هر دو نفر در گام آخر متحمل شکست شده و به مدال نقره دست یافتند.

سامان عبدولی در دور نخست رقابت های 55 کیلوگرم، نماینده اوکراین را شکست داد.

در دور دوم الدنیز عزیزلی از آذربایجان را مغلوب کرد و در دور سوم جان چانگ لی از کره جنوبی را پشت سر گذاشت.

در مرحله نیمه نهایی، حریفی از قزاقستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.

این فرنگی کار خوزستانی در دیدار فینال مقابل خاچاتوریان از ارمنستان در تایم اول 5-0 به پیروزی رسید اما در تایم دوم ضربه فنی شد تا به مدال نقره بسنده کند.

حق نشر عکس Iran Wrestling Federation website
Image caption بابک دژبانی مغلوب حریفی از گرجستان شد و مدال نقره گرفت

بابک دژبانی در 120 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم ریچارد اریکسون از آمریکا را 4-0 مغلوب کرد.

این فرنگی کار اردبیلی در گام بعدی موفق شد وون کی وو از چین را پشت سر بگذارد.

در مرحله نیمه نهایی نیز بر کریل هریشچانکا از بلاروس چیره شد تا به فینال راه یابد.

شوتا گوگیسوانیدزه از گرجستان اما در سه تایم بر دژبانی غلبه کرد تا نماینده ایران روی سکوی دوم بایستد.

رده بندی انفرادی رقابت های روز پایانی همراه با نتایج تیمی، به شرح زیر است.

55 کیلو: 1- ناریک خاچاتوریان (ارمنستان) 2- سامان عبدولی (ایران) 3- تاسمورادوف (ازبکستان) و الدنیز عزیزلی (آذربایجان)

66 کیلو: 1- چنگیز لابازانف(روسیه) 2- یون لوچیتا(مولداوی) 3- الیس کولمن (آمریکا) و رسول چونایف (آذربایجان)

در این وزن مهدی زیدوند از ایران در رده هشتم قرار گرفت.

84 کیلو: 1- ریواز ناداراشویلی (گرجستان) 2- ژان بلنیوک (اوکراین) 3- اصلان آتم (ترکیه) و استانیسلاو کانف (بلغارستان)

در این وزن مجید علیاری از ایران پنجم شد.

120 کیلو: 1- شوتا گوگیس وانیدزه (گرجستان) 2- بابک دژبانی (ایران) 3- ایگور دیدیک (اوکراین) و کریل هریشچانکا (بلاروس)

رده بندی تیمی:

1- گرجستان 49 امتیاز

2- جمهوری آذربایجان 38 امتیاز

3- روسیه 36 امتیاز

4- ایران 35 امتیاز

5- ارمنستان 33 امتیاز

تیم های ترکیه، ازبکستان، لهستان، اوکراین و مجارستان در رده های بعدی قرار گرفتند.

مطالب مرتبط