پیکان به فینال جام باشگاه‌های والیبال آسیا رسید

والیبال حق نشر عکس Getty
Image caption والیبال

تیم والیبال پیکان با پیروزی مقابل نماینده چین در مرحله نیمه نهایی مسابقات جام باشگاه های آسیا، در آستانه ششمین قهرمانی پیاپی خود در این رقابت ها قرار گرفت.

پیکان، قهرمان پنج دوره گذشته مسابقات، در دیدار نیمه نهایی تیم تانگ دیناستی از چین را ۳ بر ۰ پشت سر گذاشت و فینالیست شد.

نماینده ایران به جز لحظات ابتدایی این دیدار، در تمام طول مسابقه از حریفش پیش بود. شاگردان پیمان اکبری دو ست اول را با نتایج مشابه ۲۵ بر ۲۱ بردند و در ست سوم ۲۵ بر ۱۷ به برتری رسیدند.

به گزارش سایت فدراسیون والیبال ایران، در این مسابقه آرش صادقیانی و حمزه زرینی در دریافت های اول و سرویس موفق بودند و روز بسیار خوبی داشتند. علی حسینی، لیبروی تیم نیز بهتر از مسابقات قبل ظاهر شد و در دریافت های اول و دریافت های داخل زمین موفق بود.

این رقابت ها به میزبانی اندونزی برگزار می شود و تماشاگران اندونزیایی حاضر در دیدار پیکان مقابل تانگ دیناستی از چین، نماینده ایران را تشویق کردند.

در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی، تیم آلماتی قزاقستان مقابل اوزاکا بلیزرز از ژاپن پیروز شد و به فینال راه یافت.

پیکان و آلماتی قزاقستان روز شنبه ۸ مردادماه (۳۰ ژوئیه) در دیدار نهایی رویاروی هم قرار خواهند گرفت.

تیم پیکان بدون باخت به فینال رسیده است. این تیم در مرحله گروهی رقابت ها نمایندگان قطر، ترکمنستان، قزاقستان، میانمار و تایلند را شکست داد و با پیروزی برابر تیم بانک سومسل بابل از اندونزی به جمع چهار تیم برتر آسیا و دیدار نیمه نهایی رسید.

پیکان از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ قهرمان مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های آسیا بوده است و چهار عنوان نایب قهرمانی و دو عنوانی سومی هم در کارنامه خود دارد.

این تیم تاکنون یازده بار قهرمان رقابت های لیگ والیبال ایران شده است و عنوان سومی جام باشگاه های جهان را نیز در اختیار دارد.