تيم والیبال پيكان قهرمان آسیا شد

بازیکن تیم پیکان حق نشر عکس AVC
Image caption این هفتمین بار است که تیم پیکان قهرمان آسیا می شود

تیم پیکان در دیدار نهایی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های آسیا نماینده قزاقستان را شکست داد و به عنوان قهرمانی رسید.

پیکان که بدون باخت به فینال رسیده بود، در دیدار نهایی مقابل آلماتی قزاقستان ۳ بر صفر و با امتيازهای ۲۵ - ۱۶، ۲۵ - ۱۵ و ۲۵ - ۱۹ پیروز شد.

به گزارش سایت فدراسیون والیبال ایران، پیکان از ابتدای مسابقه اجازه قدرتنمایی به تیم آلماتی نداد و با سرویس های هدفمند دريافت اول حریف را دچار مشکل کرد. از سوی دیگر، بازيکنان پيکان در دفاع روی تور بسيار خوب بودند.

حمزه زرینی و آرش صادقیانی از بازیکنان موفق پیکان در دیدار فینال بودند و امير حسينی، پاسور این تیم هم مانند دیدارهای گذشته نمایشی دیدنی داشت.

این مسابقات به میزبانی پالمبانگ اندونزی برگزار شد و بسیاری از تماشاگران حاضر در دیدار نهایی نماینده ایران را تشويق می کردند.

تیم پیکان در مرحله گروهی این رقابت ها نیز آلماتی قزاقستان را ۳ بر ۱ شکست داده بود. آلماتی در این دوره ترکیب کاملی از ملی پوشان قزاقستان را در اختیار داشت.

نماینده ایران در مرحله گروهی علاوه بر آلماتی برابر نمايندگان قطر، تركمنستان، ميانمار و تايلند پیروز شده بود.

شاگردان پیمان اکبری سپس تیم بانک سومسل بابل از اندونزی را پشت سر گذاشتند و با برتری مقابل تانگ ديناستی از چین در دیدار نیمه نهایی راهی فینال شدند.

پیکان برای ششمین سال پیاپی عنوان قهرمانی مسابقات والیبال جام باشگاه های آسیا را از آن خود کرد. این تیم در سال ۲۰۰۰ هم قهرمان شده بود و با ایستادن بر سکوی نخست رقابت های امسال، با مجموع هفت عنوان قهرمانی همچنان پرافتخارترین تیم آسیا است.

پیکان با این قهرمانی برای سومین بار متوالی در مسابقات قهرمانی باشگاه های جهان حضور خواهد داشت.

این تیم که تاکنون یازده بار قهرمان لیگ والیبال ایران شده است، عنوان سومی جام باشگاه های جهان در سال ۲۰۱۰ را در اختیار دارد.