حریفان آرسنال و بایرن مونیخ در مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا مشخص شد

حق نشر عکس AFP
Image caption تیم آرسن ونگر باید برای رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا، اودینزه را شکست دهد

تیم‌های فوتبال آرسنال انگلستان و بایرن مونیخ آلمان برای صعود به مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا به ترتیب با اودینزه ایتالیا و اف سی زوریخ سوئیس روبرو خواهند شد.

مراسم قرعه کشی دیدارهای حذفی مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا روز جمعه در شهر نیون سوئیس انجام شد و بیست تیم حاضر در این مرحله حریفانشان را شناختند.

بازی های رفت در روزهای ۱۶ و ۱۷ اوت (۲۵ و ۲۶ مرداد) و بازی‌های برگشت روزهای ۲۳ و ۲۴ اوت (۱و ۲ شهریور) برگزار خواهد شد.

آرسنال که فصل گذشته پس از تیم‌های منچستر یونایتد، چلسی و منچستر سیتی در رده چهارم لیگ برتر انگلستان قرار گرفت، روز ۱۶ اوت میزبان اودینزه ایتالیا خواهد بود و یک هفته بعد بازی برگشت را انجام خواهد داد.

تیم اودینزه در مسابقات فصل پیش سری آ ایتالیا توانست بالاتر از تیم های لاتزیو، یوونتوس و رم در مکان چهارم جدول قرار گیرد.

تیم آرسن ونگر در صورت شکست حریف ایتالیایی، به عنوان چهارمین نماینده فوتبال انگلستان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا حاضر خواهد بود.

آرسنال در سال ۲۰۰۶ فینالیست لیگ قهرمانان بود و نایب قهرمان اروپا شد.

بایرن مونیخ پس از کسب رده سوم در مسابقات فصل گذشته بوندس لیگا، برای راهیابی به مرحله گروهی لیگ قهرمانان با اف سی زوریخ از سوئیس دیدار رفت و برگشت خواهد داشت.

از آنجایی که دیدار نهایی مسابقات فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا در روز ۱۹ می ۲۰۱۲ در ورزشگاه آلیانز آرنا، ورزشگاه خانگی بایرن مونیخ برگزار می شود، این تیم آلمانی انگیزه ای دو چنان برای صعود به مرحله گروهی و در نهایت قهرمانی در این رقابت ها دارد.

Image caption دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۲، در آلیانز آرنا، ورزشگاه خانگی بایرن مونیخ برگزار خواهد شد

بایرن مونیخ که تاکنون چهار عنوان قهرمانی و چهار نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا بدست آورده است، آخرین بار در سال ۲۰۱۰ به فینال رسید و نایب قهرمان مسابقات شد.

سایر دیدارهای پلی آف مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا به ترتیب زیر انجام خواهد شد:

اودنسه (دانمارک) - ویارئال (اسپانیا)

توئنته (هلند) - بنفیکا (پرتغال)

لیون (فرانسه) - روبین کازان (روسیه)

ویسلا کراکو (لهستان) - آپوئل (قبرس)

مکابی حیفا (اسرائیل) - گنک (بلژیک)

دیناموزاگرب (کرواسی) - مالمو (سوئد)

کپنهاگن (دانمارک) - ویکتوریا پلزن (جمهوری چک)

باته بوریسف (بلاروس) - اشتورم گراتس (اتریش)

ده تیم برنده این دیدارها به ۲۲ تیمی که از پیش حضور خود را در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا قطعی کرده‌اند، اضافه خواهند شد و تیم‌های بازنده راهی مسابقات لیگ اروپا می شوند.

قرعه کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا روز ۲۵ اوت (۳ شهریور) در شهر موناکو فرانسه برگزار می شود.

مطالب مرتبط