برنده چهار طلای المپیک از تیم ملی اسکیت چین اخراج شد

تیم اسکیت چین حق نشر عکس oo
Image caption خانم وانگ که با پنج هم تیمی اش برای نوشیدن مشروب از اردو بیرون رفته بود، بعد از انتقاد سرمربی تیم، با مشت به صورت سرمربی کوبید

وانگ منگ، اسکیت باز تیم ملی اسکیت سرعت زنان چین و پرافتخارترین ورزشکار این کشور در بازی های زمستانی، پس از دعوا با سرمربی اش از تیم ملی کنار گذاشته شد.

مرکز اداری ورزش های زمستانی چین در ساعات پایانی روز پنجشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد خانم وانگ با پنج هم تیمی اش برای نوشیدن مشروب از اردو بیرون رفته بود و بعد از این که سرمربی تیم از آن ها به دلیل دیر آمدن انتقاد کرد، با مشت به صورت سرمربی کوبید.

این اسکیت باز ۲۶ ساله چهار مدال طلا،‌ یک نقره و یک برنز بازی های المپیک را دارد و رکورد مسابقات جهانی و المپیک در رشته ۵۰۰ متر نیز به نامش ثبت شده است.

او پس از دعوا به خاطر شکستن اسباب و وسایل اتاقش با دستان زخمی به بیمارستان برده شد.

مرکز اداری ورزش های زمستانی چین در اطلاعیه خود اعلام کرده است که این حرکت سبب خدشه دار شدن چهره یک قهرمان ورزش، تیم ملی اسکیت و در نهایت ورزش چین شده است.

لیو ژیانوی، عضو تیم ملی اسکیت مردان چین هم به دلیل تحریک وانگ منگ به دعوا از تیم ملی اخراج شده است.

از دیگر همراهان مهمانی شبانه اسکیت بازان چینی خواسته شده است به طور کتبی از کار خود ابراز پشیمانی کنند و به آن ها اجازه داده شده به تمرین با تیم ادامه دهند.

اما خبرگزاری رسمی دولت چین، شینهوا، گزارش کرده است که چند هم تیمی خانم وانگ اعلام کرده اند در اعتراض به اخراج او تیم را ترک خواهند کرد.

خانم وانگ که در سال ۲۰۱۰ توسط سی سی تی وی، شبکه تلویزیونی دولتی چین به عنوان ورزشکار زن سال انتخاب شد، از اخراجش از تیم ملی انتقاد کرده و واکنش رسمی به این تصمیم را به برگزاری یک نشست خبری موکول کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، او در وبلاگ خود از کرده اش ابراز پشیمانی کرده و نوشته است : "متاسفم، من هم یک انسان معمولی هستم."

این اولین بار نیست که خانم وانگ با حاشیه هایی اینچنین روبرو می شود. او در سال ۲۰۰۷ به خاطر انتقاد از تاکتیک های مربی اش در بازی های زمستانی آسیایی از تیم ملی اخراج شده بود و درگیری اش با ماموران پلیس در ماه ژوئن گذشته نیز بار دیگر او را خبرساز کرده بود.