شکست والیبال جوانان ایران مقابل آمریکا

والیبال حق نشر عکس pp
Image caption تیم والیبال ایران فقط توانست ست اول بازی را از آمریکا ببرد/ عکس از سایت فدراسیون والیبال

تیم ملی والیبال جوانان ایران اولین دیدار خود را در مرحله دوم مسابقات جوانان جهان ۳ بر ۱ به آمریکا واگذار کرد.

تیم ایران این دیدار را بسیار خوب آغاز کرد و در ست اول ۲۵ بر ۲۲ پیروز شد. اما نمایش خوب جوانان والیبالیست ایران ادامه پیدا نکرد و آن ها در سه ست بعدی با نتایج ۲۰-۲۵، ۱۵-۲۵ و ۱۷-۲۵ شکست خوردند.

ایران با ترکیب فرهاد سال افزون، حامد باقرپور، پوریا فیاضی، امیر غفور، سجاد دهنوی و سعید شیرود قربانی و به زمین رفت و در طول بازی حامد تاریوردی و مجتبی میرزاجانپور نیز در ترکیب تیم قرار گرفتند.

برتری اصلی آمریکا در این مسابقه در دفاع روی تور بود. بازیکنان آمریکا از این راه ۲۲ امتیاز بدست آوردند، در حالی که دفاع روی تور ایران تنها ۱۰ امتیاز به همراه داشت.

به گزارش سایت فدراسیون جهانی والیبال، یوتسا ست کوویچ، سرمربی تیم ایران پس از بازی گفت: "حرف چندانی درباره این مسابقه ندارم. مشخص است که آمریکا خیلی خوب بازی کرد، اما من مطمئن هستم بازی بسیار بد ما هم به پیروزی آن ها کمک کرد. این یکی از بدترین باری های اخیر ما بود."

جان هاوکس، سرمربی تیم آمریکا نیز گفت: "من از تیمم بسیار راضی هستم. ما پس از ست اول، در دریافت ها بهتر شدیم و دوباره توانستیم با استفاده از مهارت دفاعی خود بازی را ببریم."

او اضافه کرد: "کسب ۲۲ امتیاز از دفاع روی تور در برابر ۱۰ امتیاز ایران بسیار قابل توجه است. ما سه تیم بسیار قوی در این گروه پیش رو داشتیم و اکنون تنها دو تیم باقی مانده است."

تیم های والیبال جوانان ایران و آمریکا در مرحله دوم مسابقات جهانی همراه با روسیه و اسپانیا در گروه E قرار گرفته اند.

روسیه در بازی اول این گروه روز جمعه ۳ بر ۰ اسپانیا را شکست داد و صدرنشین شد.

آمریکا نیز با برتری مقابل ایران سه امتیازی است، اما به دلیل واگذار کردن یک ست به ایران در رده دوم گروه قرار گرفته است. تیم های ایران و اسپانیا در رده های بعدی هستند.

ایران روز شنبه (۱۵ مرداد) با روسیه روبرو می شود و آمریکا برابر اسپانیا قرار می گیرد.

در گروهF این رقابت ها، روز جمعه آرژانتین ۳ بر ۱ مقابل هند به برتری رسید و برزیل ۳ بر ۰ صربستان را مغلوب کرد.

شانزدهمین دوره مسابقات والیبال جوانان جهان در برزیل برگزار می شود.

تیم والیبال جوانان ایران با دو پیروزی برابر کانادا و بلژیک و یک باخت به صربستان به مرحله دوم این مسابقات و جمع هشت تیم برتر جهان صعود کرده است.

مطالب مرتبط