شکست والیبال جوانان ایران از روسیه

حق نشر عکس Getty
Image caption ایران پس از باخت به آمریکا و روسیه شانس بسیار اندکی برای حضور در نیمه نهایی دارد

تیم ملی والیبال جوانان ایران در دومین دیدارش در مرحله دوم مسابقات جوانان جهان ۳ بر صفر مغلوب روسیه شد.

ایران که بازی اول خود را در این مرحله ۳-۱ به آمریکا باخته بود، در دیدار دوم مقابل روسیه با نتایج ۲۱-۲۵، ۱۹-۲۵ و ۲۲-۲۵ شکست خورد.

دیدار ایران و روسیه یک ساعت و بیست و یک دقیقه طول کشید. جوانان ایران پس از واگذاری دو ست اول، در ست سوم بهتر کار کردند و در دقایق پایانی ۲۱-۱۹ از حریف پیش بودند.

اما روسیه با درخشش آندری کولسنیک در نهایت ست سوم را هم از آن خود کرد.

یوتسا ست‌کوویچ، سرمربی تیم جوانان ایران پس از مسابقه گفت: "روسیه به ویژه در سرویس و دفاع عالی بود. آن ها خیلی متمرکز بازی کردند و به همین دلیل، حتی زمانی که ما خوب بازی می کردیم توانستند بازی را کنترل کنند."

فرهاد سال افزون، کاپیتان تیم ایران گفت: "ما در دریافت بسیار مشکل داشتیم و روسیه در دفاع بسیار قوی بود. بازی کردن در چنین شرایطی دشوار است."

به گزارش سایت فدراسیون جهانی والیبال، سرگئی شلیاپنیکوف، سرمربی روسیه نیز گفت: "بازی خیلی جالبی بود. ما چند اشتباه داشتیم، اما تیم می دانست چطور از تجربه اش برای برد استفاده کند. امیدوارم در مرحله پایانی هم در همین سطح بازی کنیم."

تیم های ایران، روسیه، آمریکا و اسپانیا در مرحله دوم رقابت ها در گروه E قرار گرفته اند.

روسیه که قهرمان هفت دوره مسابقات است، در بازی قبلی اش در این مرحله ۳-۰ اسپانیا را پشت سر گذاشته بود و با کسب دومین پیروزی خود مقابل ایران در آستانه صعود به جمع چهار تیم برتر جهان قرار دارد.

اما ایران پس از دو باخت به آمریکا و روسیه شانس بسیار اندکی برای حضور در نیمه نهایی دارد.

تیم جوانان ایران روز یکشنبه در سومین و آخرین دیدارش در این مرحله مقابل اسپانیا قرار خواهد گرفت و روسیه و آمریکا با هم دیدار می کنند.

مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان در برزیل برگزار می ‌شود.

مطالب مرتبط