وعده افزایش حقوق سرمربیان غیر فوتبالی در ایران

حق نشر عکس Getty

دو هفته قبل، کمیته ملی المپیک اعلام کرد؛ سرمربیان تیم های مدال آور در بازی های المپیک را در جدول ویژه ای قرار داده است تا حقوق های ویژه ای به آن ها بپردازد.

اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک نیز تصویب کردند که برای رفع دغدغه‌های مالی، تا المپیک لندن ماهانه ۳ تا ۵ میلیون تومان برای آن‌ها در نظر بگیرند.

هدف اعلام شده از سوی کمیته ملی المپیک از این پرداخت های ویژه این بود که آن‌ها تمرکز بیشتری روی اردوهای تیم ملی داشته باشند.

از طرفی این افزایش حقوق، تدبیری برای پاسخ به اعتراضات برخی از آن‌ها نسبت به وضعیت معیشتی‌شان بود.

محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی و رضا مهماندوست، سرمربی تیم ملی تکواندو، بارها با انتقاد از آن چه تبعیض دولت بین رشته های فوتبالی و غیر فوتبالی نامیدند، نسبت به کسب نتایج ضعیف در المپیک لندن هشدار دادند.

این مربیان که رشته هایشان موفق ترین رشته های ورزشی حال حاضر ایران است، به تصمیم مسئولان ورزش در پرداخت پاداش نیز اعتراض داشتند و تاکید می کردند که حق و حقوق تیم های ملی آن‌ها پرداخت نمی‌شود.

قرار بر این است که این جدول جدید، از ابتدای سال ۱۳۹۰ لحاظ شود. گفته شده حقوق چهار ماه معوق این مربیان از فروردین ۹۰ به حساب شان واریز خواهد شد. اتفاقی که البته هنوز رخ نداده است.

مبالغ در نظر گرفته شده برای "مربیان ویژه‌ کمیته ملی المپیک" به شرح زیر است:

ه میلیون تومان = محمد بنا (کشتی فرنگی) غلامرضا محمدی (کشتی آزاد) رضا مهماندوست (تکواندو) و کورش باقری (وزنه برداری)

۳.۵ میلیون تومان = محسن کاوه کمک مربی تیم ملی کشتی آزاد.

۳ میلیون تومان = مجید افلاکی و بیژن مقانلو از تکواندو، جمشید خیرآبادی، ایرج اسفندیاری فرد، حمیدرضا اسماعیل نژاد و رسول جزینی از کشتی فرنگی. ابراهیم مهربان، امیر توکلیان و حامد میرعمادیان از کشتی آزاد.

حدود دو هفته از مدت زمان اعلام شده برای واریز حقوق ها می گذرد اما هنوز، مبالغ مصوب به حساب این سرمربیان واریز نشده. در همین خصوص، رضا مهماندوست سرمربی تیم ملی تکواندو که سال ۲۰۱۱ برترین مربی جهان در این رشته ورزشی شناخته شده است، به سوال های خبرگزاری ایسنا پاسخ داد.

- از اضافه شدن حقوق تان چه خبر؟

*خبری ندارم. هنوز هم منتظر اجرایی شدن قولی هستم که مسئولان داده‌اند.

- آیا تاکنون به حقوقتان اضافه نشده؟

*خیر. یک ریال هم اضافه نشده است. قول داده‌اند که اضافه خواهد شد و من هم قبول کرده‌ام و منتظرم.

- آیا با مسئولان کمیته ملی المپیک صحبت کرده‌اید؟

*خیر. با این مسئولان که نمی‌توانم شخصی صحبت کنم، باید از قبل هماهنگ کنیم. اگر صحبت نکنم هم مشکلی نیست چون مطمئنم آن‌ها به قول شان پایبند هستند.