استیلی: هواداران شرایط پرسپولیس را سخت کرده اند

استیلی حق نشر عکس irna
Image caption حمید استیلی،می گوید که اعتراض و شعارهای هواداران شرایط را برای او و تیمش دشوار کرده است

حمید استیلی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می گوید اعتراض و شعارهای هواداران شرایط را برای او و تیمش دشوار کرده است.

پرسپولیس پس از یک تساوی و یک باخت، پنجشنبه شب در سومین هفته لیگ برتر ۲-۱ برابر شهرداری تبریز در ورزشگاه آزادی تهران شکست خورد.

هواداران پرسپولیس این بار پیش از پایان نیمه اول اعتراض به تیمشان را آغاز کردند و نام علی دایی، سرمربی فصل گذشته را فریاد زدند.

حمید استیلی پس از مسابقه گفت: "در نیمه اول ما تیم برتر زمین بودیم، اما در دقیقه ۴۳ و به دنبال تنها حمله تیم شهرداری، شعارهای هواداران علیه تیم شروع شد و ادامه بازی را برای بازیکنانم سخت کرد."

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: "با این شرایط نیمه دوم را بد شروع کردیم و خیلی زود گل خوردیم. پس از آن، فضای ورزشگاه کاملا بر علیه تیم ما شد و بازیکنان با استرس و روحیه نامطلوبی بازی را ادامه ‌دادند و گل دوم را هم دریافت کردند."

آقای استیلی در پاسخ به این پرسش که آیا از روز اول تصور چنین فشاری را از سوی هواداران پرسپولیس داشته است گفت: "می دانستم که کار سختی پیش رو داریم، اما فکر نمی کردم به این شکل باشد و هیچ فرصتی به ما داده نشود. امیدوارم هواداران به ما فرصت دهند تا بتوانیم تیم را از این وضعیت خارج کنیم."

او اعتراض هواداران و تشویق علی دایی از سوی آن ها را بر کار تیم و روحیه بازیکنان بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: "نمی دانم این شعارها تا چه حد ادامه خواهد داشت، اما می توانم بگویم در این فضا بازی کردن و نتیجه گرفتن خیلی سخت است."

سرمربی پرسپولیس از هوداران خواست صبور باشند و گفت تلاش می کند در هفته های آینده تیم بهتر بازی کند و شکست ها را جبران کند.

کریمی: رفتار هواداران وضعیت را بدتر می کند

حق نشر عکس mehr
Image caption کریمی می گوید که هواداران پرسپولیس حق دارند از ناکامی تیمشان ناراحت شوند، اما بهتر است اعتراض خود را به شکل دیگری نشان دهند

علی کریمی، کاپیتان تیم پرسپولیس معتقد است در صورت ادامه اعتراض هواداران، وضعیت این تیم بدتر خواهد شد.

کریمی در لحظات پایانی دیدار با شهرداری تبریز توانست یکی از دو گل خورده را برای پرسپولیس جبران کند. او درباره شعارهای انتقادی هواداران پیش از پایان نیمه اول گفت: "واقعا نمی دانم به چه دلیل تماشاگران در شرایطی که حریف فقط یک فرصت گل داشته است، شروع به اعتراض می کنند."

کاپیتان پرسپولیس گفت: "با چنین وضعیتی استرس بازیکنان بیشتر می شود و کار تیم روز به روز سخت تر خواهد شد، تا جایی که قطعا آینده موفقی نخواهیم داشت."

او با اشاره به تشویق علی دایی از سوی هواداران گفت: "نمی دانم چرا در این شرایط که بازی سوم لیگ است، اینچنین از علی دایی حمایت می کنند و او را مانند چماقی بر سر تیم می کوبند. همین هواداران فصل گذشته نیز بارها خواهان جدایی علی دایی از پرسپولیس شده بودند."

کریمی گفت که هواداران پرسپولیس حق دارند از ناکامی تیمشان ناراحت شوند، اما بهتر است اعتراض خود را به شکل دیگری نشان دهند.

تیم پرسپولیس پس از یک تساوی و دو باخت، اکنون با یک امتیاز در رده هفدهم جدول لیگ برتر قرار گرفته است و روز سه شنبه ۲۵ مرداد (۱۶ اوت ) در هفته چهارم رقابت ها، مهمان تیم مس سرچشمه خواهد بود.

سایت باشگاه پرسپولیس اعلام کرده است که با تصمیم کادر فنی، تمرینات این تیم تا بازی مقابل مس سرچشمه بدون حضور تماشاگران و خبرنگاران انجام خواهد شد.