بارسلونا برای استقبال از فابرگاس آماده می‌شود

حق نشر عکس Getty
Image caption کاپیتان بارسلونا در پیامی خطاب به فابرگاس نوشته است: به خانه خوش آمدی از اینکه با ما هستی خوشحالیم

بی‌بی‌سی مطلع شده که بارسلونا امیدوار است تا روز دوشنبه بازگشت سسک فابرگاس را به این تیم جشن بگیرد و او را به عنوان بازیکن تازه خود معرفی کند.

شایعه پیوستن فابرگاس، کاپیتان آرسنال به بارسلونا در روزهای اخیر بیش از گذشته قوت گرفته است. این بازیکن اسپانیایی در سال ۲۰۰۳ از بارسلونا به آرسنال رفت و از سال ۲۰۰۸ بازوبند کاپیتانی این تیم را بر بازو بست.

اکنون یک منبع مطلع در باشگاه بارسلونا می گوید این باشگاه "به احتمال ۹۹.۹۹ درصد" مطمئن است فابرگاس با قراردادی به ارزش ۳۵ میلیون پوند به تیم اسپانیایی خواهد پیوست.

یک منبع در باشگاه آرسنال نیز احتمال داده است روند امضای قرارداد فابرگاس "به جای چند ساعت، چند روز طول بکشد" اما تاکید کرده که رفتن فابرگاس از آرسنال بسیار نزدیک است.

فابرگاس صبح روز جمعه با تیم آرسنال تمرین کرد که به نظر می رسد آخرین تمرینش با این تیم انگلیسی بوده است.

گفته شده بارسلونا برای خرید سسک فابرگاس پرداخت سی میلیون پوند را تضمین کرده است و با توجه به تعداد بازی های این بازیکن ۲۴ ساله برای بارسلونا و مقام هایی که این تیم در مدت حضور او به دست می آورد تا پنج میلیون پوند دیگر به آرسنال پرداخت خواهد کرد.

رسانه های اسپانیایی احتمال داده اند که فابرگاس در تعطیلات آخر هفته به بارسلونا خواهد رفت و حتی ممکن است روز یکشنبه در بازی سوپر جام اسپانیا برابر رئال مادرید به میدان برود.

بازیکنان تیم بارسلونا در پیام هایی که در سایت توییتر منتشر کرده اند، پیشاپیش از احتمال حضور او در تیم ابراز خشنودی کرده اند.

کارلوس پویول، کاپیتان بارسلونا در پیامی خطاب به فابرگاس نوشته است: "به خانه خوش آمدی! از اینکه با ما هستی خوشحالیم!"

جرارد پیکه، مدافع بارسلونا در پیامی مشابه نوشته است:‌"او بالاخره آمد!"

آرسن ونگر، سرمربی آرسنال روز جمعه تایید کرد که نه فابرگاس و نه سمیر نصری در بازی روز شنبه مقابل نیوکاسل در هفته اول لیگ برتر انگلستان در ترکیب تیم نخواهند بود.

سمیر نصری هم در آستانه ترک آرسنال است و گفته می شود قصد دارد با قراردادی ۲۳ میلیون پوندی به منچستر سیتی برود.

آقای ونگر در نشست خبری روز جمعه با وجود اعلام غیبت این دو بازیکن در اولین بازی آرسنال در لیگ برتر، از صحبت درباره آینده این دو هافبک خودداری کرد.

او گفت:‌ "من انتظار ندارم کسی تیم را ترک کند. هیچ خبری نیست. اگر خبری باشد، قول می دهم آن را اعلام کنم.‌"

هنگامی که خبرنگاری از او پرسید آیا منظورش این است که انتظار دارد این دو بازیکن در تیم بمانند،‌ ونگر گفت: "این نتیجه‌گیری خوبی از گفته من است."

این در حالی است که آقای ونگر پیش تر در سایت باشگاه آرسنال گفته بود ممکن است تا پیش از آغاز مسابقات فصل جدید لیگ برتر درباره آینده فابرگاس تصمیم گیری شود.

با این همه، سرمربی فرانسوی آرسنال گفت که رفتن هیچ بازیکنی نمی تواند سبب فروپاشی تیم او شود.

آقای ونگر گفت:‌ "همیشه کسی هست که جای ما را بگیرد. قبرستان ها پر است از کسانی که جایشان را به دیگران داده اند."

اما او اضافه کرد: "هیچکس نمی خواهد بازیکنان بزرگ را از دست بدهد. ما برای به دست آوردن این بازیکنان زحمت کشیده ایم و نمی خواهیم آن ها را از دست بدهیم."

فابرگاس به دلیل آسیب دیدگی در بازی های پیش از فصل برای آرسنال بازی نکرد. با این حال، آقای ونگر این ادعا که فابرگاس از بازی برای آرسنال خودداری کرده را تکذیب کرد و گفت غیبت او به آمادگی جسمانی اش مربوط بوده است.

از سوی دیگر، سمیر نصری هفته گذشته ۶۵ دقیقه در بازی دوستانه تیم ملی فرانسه برابر شیلی بازی کرد، ولی سرمربی آرسنال گفت که این بازیکن ۲۴ ساله برای حضور در ترکیب تیم آماده نیست.

او گفت: "نصری برای حضور در تیم ملی از آرسنال رفت. او مریض بود و هنوز کاملا خوب نشده است. به جز این دلیل دیگری برای غیبت او در تیم وجود ندارد."

با غیبت فابرگاس در بازی روز شنبه مقابل نیوکاسل، رابین ون پرسی کاپیتان تیم آرسنال خواهد بود.

آرسنال پس از دیدار با نیوکاسل در هفته های بعدی لیگ برتر باید برابر لیورپول و منچستر یونایتد به میدان برود.