پیروزی استقلال و سپاهان در هفته سوم لیگ برتر

حق نشر عکس Fars News Agency
Image caption سپاهان اکنون با ۵ امتیاز تیم هفتم جدول است

در آخرین روز هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران، استقلال ۲ بر ۱ مقابل مس کرمان به برتری رسید و سپاهان اصفهان با همین نتیجه در دیدار با صنعت نفت آبادان پیروز شد.

استقلال با گل های فرهاد مجیدی و اسماعیل شریفات تیم مس را در کرمان شکست داد.

در دقیقه ۷۰ مسابقه، مجیدی، کاپیتان و ستاره آبی ها ارسال خوب خسرو حیدری از سمت راست را با ضربه ای دیدنی به گل تبدیل کرد. ده دقیقه بعد، شریفات که در نیمه دوم جانشین آرش برهانی شده بود، با ضربه ای دقیق از گوشه محوطه جریمه گل دوم استقلال را زد.

محسن بیاتی نیا در دقیقه ۸۷ یکی از دو گل خورده را برای مس جبران کرد و با اشتباه مدافع استقلال، توانست دروازه مهدی رحمتی را باز کند.

این دومین باخت مس کرمان در فصل جدید لیگ برتر است. تیم صمد مرفاوی با یک امتیاز از سه بازی در مکان شانزدهم قرار گرفته است.

در مقابل، استقلال با این پیروزی به رده دوم و یک قدمی صدر جدول رسید. آبی پوشان تهران با دو برد و یک تساوی ۷ امتیازی هستند و تنها یک گل با صبای قم در مکان اول فاصله دارند.

اولین پیروزی مدافع قهرمانی

سپاهان اصفهان این هفته اولین برد خود در لیگ یازدهم را جشن گرفت و پس از دو تساوی هفته های گذشته با استقلال و صبای قم، در ورزشگاه فولاد شهر مهمانش، صنعت نفت آبادان را شکست داد.

عماد رضا و فابیو جانواریو در دقایق ۳۹ و ۴۵ برای زردپوشان اصفهان گلزنی کردند و تک گل تیم آبادانی را فونیکه سی در نیمه دوم زد.

این اولین مسابقه سپاهان پس از کنار رفتن محمدرضا ساکت از سمت مدیر عاملی این باشگاه بود.

هواداران سپاهان که خاطرات خوشی از دوران مدیریت آقای ساکت دارند، در این دیدار او را حمایت و تشویق کردند و علیه غلامحسین حسینی، رئیس هیات مدیره و علیرضا رحیمی، مدیر عامل جدید سپاهان شعار دادند.

سپاهان اکنون با ۵ امتیاز تیم هفتم جدول است و نفت آبادان با ۲ امتیاز در مکان سیزدهم قرار دارد.

اولین باخت راه آهن با علی دایی

علی دایی، سرمربی فصل پیش پرسپولیس که این روزها از سوی هواداران این تیم تشویق می شود اولین شکست را با تیم جدیدش، را آهن شهر ری در هفته سوم تجربه کرد.

راه آهن در این بازی خانگی ۲ بر صفر مغلوب صبای قم شد. هر دو گل صبا در نیمه اول مسابقه بدست آمد.

صبا با این برد با ۷ امتیاز و تفاضل گل ۳+ به صدر جدول لیگ برتر رسید و راه آهن با ۲ امتیاز در رده پانزدهم ایستاد.

تماشاگران این دیدار با وجود باخت، علی دایی، سرمربی راه آهن را تشویق کردند. عده ای از تماشاگران نیز علیه حبیب کاشانی و حمید استیلی، سرپرست باشگاه پرسپولیس و سرمربی این تیم شعار دادند و خواهان بازگشت دایی به پرسپولیس بودند.

در دو بازی دیگر جمعه شب، فولاد خوزستان در خانه ۲ بر ۱ نفت تهران را پشت سر گذاشت و با ۷ امتیاز پس از صبای قم و استقلال در مکان سوم جدول قرار گرفت.

دیدار دو تیم تازه صعود کرده فجر سپاسی شیراز با داماش گیلان نیز با یک گل به سود داماش به پایان رسید.