کاماچو سرمربی تیم ملی فوتبال چین شد

کاماچو حق نشر عکس tt
Image caption کاماچو از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲ سرمربی تیم ملی اسپانیا بود و توانست این تیم را به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۰۲ برساند

خوزه آنتونیو کاماچو، سرمربی پیشین تیم اوساسونای اسپانیا هدایت تیم ملی فوتبال چین را بر عهده گرفت.

خبرنگاران روز شنبه در فرودگاه پکن به استقبال این سرمربی ۵۶ ساله اسپانیایی رفتند. او که برای امضای قراردادی سه ساله به پکن سفر کرده است، از ارائه جزییات برنامه هایش برای تیم ملی چین خودداری کرد.

کاماچو گفت که اولین هدف او و دستیارانش صعود چین به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل است، اما برنامه ای بلند مدت هم برای تیم ملی این کشور دارد.

این سرمربی باتجربه به همراه کادر مربیگری خود شامل یک مربی دستیار، یک مربی بدنساز و یک آنالیزور وارد چین شد.

کاماچو از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲ سرمربی تیم ملی اسپانیا بود و توانست این تیم را به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۰۲ برساند.

او که سابقه هدایت رئال مادرید را هم در کارنامه دارد، در سال ۲۰۰۸ سرمربی تیم اوساسونا شد، اما فوریه گذشته به دلیل نتایج ضعیف این تیم از کار برکنار شد.

کاماچو تنها سه هفته فرصت دارد تا تیم ملی چین را برای اولین دیدار مرحله گروهی مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ آماده کند. چین در گروه A رقابت ها با تیم های اردن، عراق، سنگاپور همگروه است و در اولین مسابقه روز ۲ سپتامبر با سنگاپور دیدار خواهد کرد.

روند انتخاب سرمربی جدید تیم ملی چین یک سال طول کشیده است. نایب رئیس مرکز اداره فوتبال چین به شینهوا، خبرگزاری رسمی این کشور گفت که انتخاب سرمربی جدید بخشی از طرح بلند مدت برای احیای فوتبال چین است.

او گفت: "حتی اگر چین به جام جهانی هم صعود نکند، کاماچو شغلش را از دست نخواهد داد."

کاماچو در طول مدت قراردادش علاوه بر هدایت تیم ملی بزرگسالان چین به بهبود سیستم آموزش فوتبال جوانان این کشور نیز کمک خواهد کرد.

او روز یکشنبه به طور رسمی در یک نشست خبری به عنوان سرمربی تیم ملی چین معرفی خواهد شد.

پیش از این گائو هونگبو سرمربی تیم چین بود. او که در سال ۲۰۰۹ هدایت تیم ملی کشورش را در دست گرفت، در جام ملت های ۲۰۱۱ آسیا موفق نبود و چین در مرحله گروهی مسابقات حذف شد.