برزیل در جام جهانی فوتبال زیر ۲۰ ساله‌ها به نیمه نهایی رسید

حق نشر عکس AFP

در جام جهانی فوتبال زیر ۲۰ سال‌ها به میزبانی کلمبیا، تمام تیم های غیر اروپایی و آمریکایی از گردونه رقابت ها حذف شدند.

پس از مکزیک و پرتغال، تیم های برزیل و فرانسه نیز با غلبه بر رقبای خود به مرحله نیمه نهایی رقابت های جام جهانی فوتبال زیر ۲۰ سال راه یافتند.

به این ترتیب در مرحله نیمه نهایی، برنده بازی برزیل و مکزیک راهی فینال خواهد شد.

در بازی برزیل و اسپانیا که زیر باران شدید ورزشگاه پریرا برگزار شد، سبسائو دو بار پیش افتاد اما هر بار، اسپانیا جبران کرد.

ابتدا در دقیقه ۳۵ شوت سنگین فیلیپه کوتینیو به تیر افقی برخورد کرد و در برگشت، با بغل پای ویلیام خوزه وارد دروازه اسپانیا شد.

رودریگو ماچادو گل تساوی را به ثمر رساند تا بازی در وقت قانونی با تساوی ۱-۱ به پایان برسد.

در وقت اول اضافی، ادواردو رودریگز ملقب به دودو موفق شد برزیل را مجدداً پیش بیاندازد. گلی که فقط دو دقیقه بعد توسط آلوارو واسکوئز پاسخ داده شد.

این مهاجم باشگاه اسپانیول حالا با ۵ گل زده به تنهایی در صدر جدول گلزنان قرار دارد. گرچه تیمش حذف شده و مهاجمان ۴ گله و ۳ گله برزیل و فرانسه، دو بازی برای افزایش گل های زده شان را پیش رو دارند.

نبرد بارانی اسپانیا و برزیل به ضربات پنالتی کشیده شد. پنجمین بازی در چارچوب این رقابت ها که تعیین سرنوشت آن به عهده ضیافت پیش بینی ناپذیر پنالتی ها گذاشته شد.

گابریل دروازه بان برزیل ۲ توپ را دفع کرد تا تیمش را راهی مرحله نیمه نهایی کند.

فوتبال برزیل پس از ناکامی در جام جهانی آفریقای جنوبی، ناکامی در جام جهانی زنان و جام جهانی نوجوانان، به شدت نیازمند جام قهرمانی این دوره از رقابت هاست.

اما در دیگر بازی برگزار شده، فرانسه ۳-۲ از سد نیجریه گذشت و به نیمه نهایی رسید.

فرانسوی ها ابتدا با گل الکساندر لاکازته پیش افتادند. اما در دقیقه ۹۳ و ثانیه هایی قبل از پایان بازی، برایت اجیکه گل تساوی را به ثمر رساند تا جریان بازی به دو وقت ۱۵ دقیقه ای اضافی کشیده شود.

لاکازته و فوفانا ۲ گل دیگر در وقت های اضافی به ثمر رساندند. یکی از گل ها را مجدداً اجیکه جبران کرد اما برای جلوگیری از حذف این تیم کافی به نظر نمی رسید.

حالا پرتغال که پیش از این با حذف آرژانتین به تیمه نهایی رسیده، برای راهیابی به فینال رو در روی فرانسه قرار خواهد گرفت.

الکساندر لاکازته با ۴ گل زده، مهاجمی خطرناک و عضو تیم المپیک لیون است که قصد دارد طلسم دروازه پرتغال در این بازی ها را فرو بریزد.

میکا، سنگربان تیم پرتغال هنوز گلی در این جام دریافت نکرده و ۵۰۰ دقیقه است که دروازه اش را بسته نگه داشته است.