برتری چین در رقابت های جهانی بدمینتون لندن

حق نشر عکس Getty
Image caption چینی ها در این مسابقات با قدرت ظاهر شدند

نوزدهمین دوره مسابقات جهانی بدمینتون در ورزشگاه ومبلی لندن، با برتری کامل چینی ها به پایان رسید.

تیم چین هر پنج مدال طلای توزیع شده در مسابقات مردان، زنان، دو نفره و مختلط را کسب کرده است.

چینی ها همچنین یک مدال نقره و ۳ برنز را هم به خود اختصاص دادند.

کره جنوبی با یک نقره و یک برنز در رده دوم جدول رده بندی تیمی قرار گرفت. تایوان، مالزی و انگلستان هر کدام یک مدال نقره گرفتند.

اندونزی، سلطان پیشین بدمینتون جهان، فقط با دو برنز در رده ششم ایستاد. دانمارک، آلمان، هندوستان و ژاپن نیز هر کدام یک مدال برنز را نصیب خود کردند.

در این رقابت ها ۳۴۷ بدمینتون باز از ۴۸ کشور از جمله ایران با کاوه محرابی حضور داشتند.

نتایج این رقابت ها تاثیر فراوانی در رده بندی برترین های جهان دارد که ملاک انتخاب شرکت کنندگان در المپیک ۲۰۱۲ لندن محسوب می شود.

محرابی در این رقابت ها به مصاف استانیسلاو پخوف از روسیه رفت و با شکست مقابل او حذف شد. بدمینتون باز روس، خود در دور دوم به راحتی و با نتایج ۲۱-۵ و ۲۱-۹ مغلوب پیتر گده از دانمارک شد.

در رقابت های انفرادی مردان، لین دان از چین موفق شد در فینال بر لی چونگ وی مرد شماره یک جهان و نایب قهرمان المپیک پکن از مالزی غلبه کند.

در رقابت های زنان، پیش از شروع مسابقات هر ۴ بخت نخست، اهل چین بودند. اما از ۴ مدال توزیع شده، نقره به تایوان رسید و یکی از برنزها افتاد دور گردن یولیان شنک از آلمان.

مدال طلای انفرادی زنان به وانگ یی هان از چین رسید.

در رتبه بندی رقابت های دو نفره مردان، چای یون و های فنگ از چین با غلبه بر تیم دو نفره کره جنوبی در صدر قرار گرفتند. آن ها در رتبه بندی قبل از رقابت ها نیز بخت اول بودند.

ماتیاس بوئه و کارستن موگنسن از دانمارک که بخت دوم رقابت ها بودند در مرحله یک چهارم نهایی حذف شدند.

در دو نفره زنان هم چینی ها با وانگ ژیائو لی به اتفاق یو یانگ، بخت شماره یک کسب عنوان قهرمانی بودند.

همین اتفاق نیز رخ داد و آن ها با برتری در فینالی که می توانست رقابت های قهرمانی کشور چین نیز تلقی شود، روی سکوی برتر ایستادند.

سرانجام در رقابت های مختلط، زوج چینی قهرمان شدند تا هیچ مدال طلایی از اردوی این کشور خارج نشود.

ایموگن بانکیر از اسکاتلند و کریس ادکاک از انگلستان مدال نقره رقابت های مختلط را به خود اختصاص دادند تا بریتانیا میزبان رقابت ها، چندان هم دست خالی نماند.