توقف پرسپولیس مقابل مس سرچشمه

پرسپولیس - عکس از ایسنا حق نشر عکس ISNA
Image caption تماشاگران علیه حمید استیلی شعار دادند اما او از آنها خواست صبور باشند

پرسپوليس تهران در هفته چهارم از یازدهمین دوره ليگ برتر فوتبال ایران نيز نتوانست طلسم کسب پیروزی را بشکند.

در آغاز هفته چهارم دیدار تیم های مس سرچشمه و پرسپولیس به تساوی 2-2 رسید. شاهین و ملوان هم در بوشهر مساوی شدند اما صنعت نفت آبادان بر مس کرمان غلبه کرد.

حبیب کاشانی سرپرست باشگاه پرسپولیس پيش از آغاز بازی با مس سرچشمه به رختكن رفت و به بازیکنان تیمش وعده داد در صورت کسب پیروزی در این مسابقه پاداش یک ميليون تومانی دریافت خواهند کرد.

اما حتی وعده این پاداش هم مانع از رقم خوردن دومین تساوی پرسپولیس نشد تا مانند سه هفته گذشته، شعارهای برخی هواداران این تیم علیه حمید استیلی و حبیب کاشانی تداوم پیدا کند.

با تساوی تیم های مس سرچشمه و پرسپولیس در کرمان، هر دو تیم در قعر جدول باقی ماندند.

با اين نتيجه پرسپوليس به لطف گل زده بهتر نسبت به راه‌آهن ری، با يک بازی بیشتر در رده پانزدهم قرار گرفت.

مس سرچشمه نیز با متوقف كردن حريف نامدارش اولين امتياز تاريخ ليگ برتر خود را كسب كرد و همراه با ديگر تيم استان كرمان، همچنان در قعر جدول باقی ماند.

در روز پر اشتباه علیرضا حقیقی دروازه بان پرسپولیس، برنوويچ و علی سامره تیم مس سرچشمه را 2-0 پیش انداختند.

حمید استيلی در دقیقه 31 دست به انجام دو تعويض زد و محمد نوری و رضا نورمحمدی را به ترتيب به جای عليرضا محمد و مامادوتال به زمين فرستاد.

تعويض هایی که بی ثمر نبودند و پرسپولیس با ضربه آزاد زيبای علی کریمی و سپس گل جواد كاظميان، در همان نیمه نخست بازی را به تساوی کشاند.

علی كريمی در دقیقه 78 پس از تكل از پشت كاپيتان بر روی برنوويچ، از زمین اخراج شد.

عليرضا حقيقی، ابراهيم شكوری، محمد نصرتی، ممدوتال (عليرضا نورمحمدی) عليرضا محمد (محمد نوری) سامان آقازمانی (حميد علی عسگر) علی كريمی، حسين بادامكی، محمد منصوری، غلامرضا رضايی و جواد كاظميان، مردان حمید استیلی در این بازی بودند که از کسب اولین 3 امتیاز تیمشان در فصل جدید لیگ برتر بازماندند.

احمد سنجری سرمربی مس سرچشمه با ابراز رضایت از کسب امتیاز در این بازی گفت: "قبل از بازی با فلمينگ، مدير فنی دانمارکی تيم‌های پايه مس مشورت كردم كه مشورت‌های او در اين بازی تأثيرگذار بود."

حمید استيلی نیز با بيان اين كه در این ديدار، مهاجمان خود را به دليل مصدوميت در اختيار نداشت، گفت: "شرمنده هواداران هستم اما آن ها بايد كمی صبور باشند و هر لحظه از بازی عليه من و مدير باشگاه شعار ندهند. ما برای بازگشت به دوران اوج خود نيازمند حمايت هواداران هستيم."

پيش از ديدار پرسپوليس در برابر مس سرچشمه، دو ديدار همزمان برگزار شد. در بوشهر، شاهين و ملوان بندر انزلی به تساوی بدون گل رضايت دادند.

حميد درخشان سرمربی شاهین پس از این تساوی گفت: "در نيمه دوم شاهين بسيار بهتر از حريف بود و توپ و ميدان را در اختيار داشت. اگر كمی شانس داشتيم می‌توانستيم پيروز باشيم."

فرهاد پورغلامی سرمربی ملوان نیز کسب این امتیاز را ارزشمند دانست و گفت: "نيمه اول در اختيار ملوان بود و در نيمه دوم هم بوشهری‌ها بهتر بازی كردند. كسب یک امتياز در خانه حريف و گرمای شديد بوشهر بسيار ارزشمند است. بازيكنان من به دليل كسب اين امتياز بايد پاداش دريافت كنند."

در آبادان، صنعت نفت با گل روح الله عرب در وقت های تلف شده از سد مس كرمان گذشت.

در پی شعار هواداران آبادانی عليه غلامحسين پيروانی سرمربی صنعت نفت آبادان، سخنگوی این باشگاه به خبرنگاران گفت: "پيروانی بسيار ناراحت است و شنيدم كه تصميم به استعفا گرفته، اما بايد اعلام كنم كه او با صنعت نفت قرارداد دارد و تا پايان قراردادش در اين تيم خواهد ماند."

ديدارهای هفته چهارم ليگ برتر فوتبال ایران چهارشنبه شب با انجام شش مسابقه به پایان خواهد رسید.

مطالب مرتبط