لیگ برتر انگلستان هفتصد و پنجاه هزار گردشگر جذب کرد

لیگ برتر حق نشر عکس 99
Image caption مسابقات لیگ برتر فوتبال انگلستان در ۲۱۲ کشور و منطقه به طور مستقیم پخش می شود و سازمان گردشگری بریتانیا حداکثر تلاش خود را انجام می دهد تا بتواند توریست های بیشتری را برای تماشای مسابقات به این کشور جذب کند

بر اساس آمار اعلام شده توسط سازمان گردشگری بریتانیا (ویزیت بریتین)، در سال گذشته میلادی هفتصد و پنجاه هزار توریست مسابقات لیگ برتر فوتبال انگلستان را تماشا کرده اند.

این سازمان اعلام کرده است که چهل درصد از این مسافران فقط برای تماشای مسابقه فوتبال به انگلستان سفر کردند.

گردشگران علاقمند به فوتبال در مدت حضور خود در بریتانیا در مجموع ۵۹۵ میلیون پوند خرج کردند که این میزان از سرانه پولی که توریست های عادی در این کشور خرج می کنند، بیشتر است.

بیشترین تعداد تماشاچی‌ خارجی لیگ برتر فوتبال انگلستان در سال ۲۰۱۰ میلادی پس از ایرلند، از کشورهای نروژ و آمریکا بودند و آلمان، هلند، ژاپن، چین، استرالیا و امارات متحده عربی در رده های بعدی قرار دارند.

اولترافورد، ورزشگاه‌‌ تیم منچستر یونایتد، آنفیلد، ورزشگاه‌‌ لیورپول و امارات، ورزشگاه آرسنال محبوب ترین مقصد علاقمندان خارجی فوتبال انگلستان بوده است و نام دو ورزشگاه تیم های لندنی چلسی و تاتنهام نیز در فهرست ورزشگاه‌‌ ‌های محبوب گردشگران دیده می شود.

ورزشگاه ومبلی شهر لندن و اتحاد، ورزشگاه خانگی منچستر سیتی هم در رده های بعدی هستند.

طبق آمار اعلام شده بیشترین تعداد گردشگر بین ماه های ژانویه و مارس به تماشای مسابقات فوتبال رفتند، ماه هایی که از نظر گردشگری رونق کمتری دارد.

پاتریسیا ییتس، از سازمان گردشگری بریتانیا می گوید: "نه تنها بهترین بازیکنان جهان می خواهند در بریتانیا بازی کنند، بلکه هواداران لیگ برتر در سراسر جهان هم دوست دارند برای تجربه تماشای مسابقات از نزدیک به اینجا سفر کنند."

ریچارد اسکودامور، مدیر اجرایی لیگ برتر انگلستان می گوید: "ما می دانیم که لیگ برتر پربیننده ترین لیگ در جهان است و تلاش زیادی کرده ایم تا با طرفداران این لیگ در سراسر جهان ارتباط برقرار کنیم. دانستن این که تعداد زیادی تماشاچی از کشورهای دیگر برای تجربه تماشای مسابقه به اینجا می آیند، دلگرم کننده است."

سازمان گردشگری بریتانیا از آغاز سال جاری میلادی در سایت اینترنتی خود بخشی را به لیگ برتر فوتبال انگلستان اختصاص داده است.

مسابقات لیگ برتر فوتبال انگلستان در ۲۱۲ کشور و منطقه به طور مستقیم پخش می شود و سازمان گردشگری بریتانیا حداکثر تلاش خود را انجام می دهد تا بتواند توریست های بیشتری را برای تماشای مسابقات به این کشور جذب کند.

مطالب مرتبط