خودداری تیم والیبال دانشجویان ایران از بازی با اسرائیل

 تیم والیبال دانشجویان ایران حق نشر عکس IRIVF
Image caption ایران پس از شکست دادن مکزیک در برابر اسرائیل قرار گرفته بود

تیم والیبال دانشجویان ایران در مسابقات دانشجویان جهان در چین از دیدار با تیم اسرائیل خودداری کرد.

تیم ایران روز شنبه برای کسب رده نهم یا دهم رقابت ها باید مقابل تیم اسرائیل قرار می گرفت، اما در این دیدار حاضر نشد و نتیجه ۳ بر صفر به نفع اسرائیل اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مسئولان تیم ایران به ناظر مسابقه اعلام کردند که تیم به دلیل حضور چند تن از بازیکنانش در کلینیک پزشکی، امکان حضور در این دیدار را نداشته است.

این در حالی است که به نوشته سایت فدراسیون والیبال ایران، محمدرضا داورزنی، رئیس این فدراسیون گفته است: "ما اصلا کشوری به نام اسرائیل نمی شناسیم و در هر میدانی که باشد از این اعتقاد و عقیده خود هرگز کوتاه نمی آییم، همانطور که در سال گذشته نوجوانان ایران در تورنمنت ایتالیا از رویارویی با نماینده اسرائیل امتناع کردند."

تیم والیبال دانشجویان ایران در مرحله گروهی بازی های دانشجویان جهان با دو برد مقابل عمان و ژاپن و دو باخت به کرواسی و روسیه، در رده سوم گروه C قرار گرفت.

ایران در مرحله بعد با مکزیک بازی کرد و پس از برتری ۳ بر صفر برابر این تیم، حریف اسرائیل شد.

نادر شوندی، سرپرست تیم والیبال دانشجویان ایران در پاسخ به این پرسش که چرا در حالی که می دانستید در صورت برتری مقابل مکزیک، حریف تیم در بازی بعدی اسرائیل خواهد بود آن دیدار را بردید گفت: "ما تصمیم گیرنده نبودیم."

او می افزاید: "مسئولان کاروان ورزشی به ما گفتند بازی عادی خودتان را بکنید. تیم مکزیک از ما خیلی ضعیف تر است و شکست برای ما معنایی نداشت. ورزشکاران همه توانشان را گذاشتند تا پیروز شویم."

به گفته حسین معدنی، سرمربی تیم والیبال دانشجویان ایران، کمیته بازی ها هنوز در مورد امتناع ایران از رویارویی با اسرائیل تصمیم نگرفته است، اما امکان دارد تیم او بطور کلی از دور رقابت ها حذف شود.

بیست و ششمین دوره بازی های دانشجویان جهان (یونیورسیاد) در شهر شنژن چین در حال برگزاری است و تا اول شهریور (۲۳ اوت) ادامه دارد.