ایران نایب قهرمان کشتی آزاد نوجوانان جهان

مسابقات کشتی جوانان، عکس از ایسنا حق نشر عکس ISNA
Image caption ایران دو طلا، دو نقره و سه برنز گرفت

رقابت های کشتی آزاد نوجوانان جهان در مجارستان با قهرمانی روسیه به پایان رسید. ایران با سرمربیگری محمد طلایی در رده دوم قرار گرفت.

ایران در این رقابت ها ۲ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز کسب کرد.

در روز آخر این رقابت ها که در شهر زومباتلی برگزار می شد مهران بابایی در ۶۳ کیلو به مدال طلا دست یافت.

علیرضا کریمی در ۷۶ کیلو به مدال نقره رسید و یونس سرمستی در ۴۶ کیلو به اتفاق مجتبی مرادی در ۱۰۰ کیلو صاحب مدال برنز شدند.

یونس سرمستی در دیدار رده بندی با نتیجه ۱۵-۰ بر مارکو آزارلو از ایتالیا غلبه کرد و به مدال برنز دست یافت.

مهران بابایی اما در دور نخست ریچارد لیشتی از مجارستان را شکست داد. در دور دوم ۷-۰ الیاس ژومای از قزاقستان را مغلوب کرد. او در رقابت های نوجوانان آسیا به میزبانی بانکوک ۷-۴ به این حریفش باخته بود.

او در مرحله یک چهارم نهایی عمر گورژیدزه از گرجستان را ضربه فنی کرد و در نیمه نهایی نیز مظفر ریزایف از ازبکستان را از پیش رو برداشت.

بابایی در دیدار فینال کازبک تاشیف از روسیه را ۱۲-۱۰ شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

علیرضا کریمی هم در دیدار فینال مغلوب نماینده قزاقستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۱۰۰ کیلوگرم مجتبی مرادی در نیمه نهایی مغلوب جان آدام از آمریکا شد. اما در دیدار رده بندی بر رقیب هندوستانی غلبه کرد و روی سکوی سوم قرار گرفت.

در روز نخست نیز حاتم علی‌اکبرزاده در ۸۵ کیلو روی سکوی نخست ایستاد. او برای کسب عنوان قهرمانی ابتدا مقابل رادو پراوان از مولداوی ۹-۰ به پیروزی رسید.

سپس پرویز آخونداوف از آذربایجان را ضربه فنی کرد. در مرحله نیمه نهایی نیز کاران پاوان از هندوستان را شکست داد تا بدون از دست دادن امتیاز به فینال برسد.

نماینده ایران در دیدار فینال با نمایشی تکنیکی اصلان بیبالتوف از روسیه را ۱۳-۳ مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد. جالب آن که حدود یک ماه قبل هم در فینال نوجوانان آسیا، دقیقاً با همین نتیجه بر نماینده مغولستان غلبه کرده و طلا گرفته بود!

در کیلو، حسن یزدانی به مدال نقره بسنده کرد. پیمان یاراحمدی هم روی سکوی سوم ۵۸ کیلو ایستاد.

قهرمانان اوزان دهگانه و رده بندی تیمی این رقابت ها به شرح زیر هستند.

۴۲ کیلو: زائور آقایف (روسیه). صابر خانجانی هشتم شد.

۴۶ کیلو: ولادمیر کوردین (قزاقستان). یونس سرمستی سوم شد.

۵۰ کیلو: قاضی مراد رشیدوف(روسیه). حسن یزدانی روی سکوی دوم ایستاد.

۵۴ کیلو: سلطان نصراله یف(آذربایجان). ایمان صادقی هفتم شد.

۵۸ کیلو: سینگ آشیش(هندوستان). پیمان یاراحمدی در رده سوم قرار گرفت.

۶۳ کیلو: مهران بابایی (ایران)

۶۹ کیلو: ماگمود شاپیف(روسیه). محمد عظیمی یازدهم شد.

۷۶ کیلو: الخان اسداوف (قزاقستان). علیرضا کریمی مدال نقره گرفت.

۸۵ کیلو: ۱- حاتم علی اکبرزاده(ایران)

۱۰۰ کیلو: ۱- جان آدام (آمریکا). مجتبی مرادی به مدال برنز دست یافت.

رده بندی تیمی:

۱- روسیه ۷۹ امتیاز

۲- ایران ۶۹ امتیاز

۳- هندوستان ۶۵ امتیاز

۴- قزاقستان ۵۶ امتیاز

۵- آمریکا ۴۹ امتیاز

مطالب مرتبط