صعود آرسنال به لیگ قهرمانان اروپا

اودینزه حق نشر عکس AFP
Image caption در دقیقه ۷۰ بازی تئو والکات گل دوم توپچی‌ها را به ثمر رساند تا خیال آرسنال از صعود راحت شود

با انجام دور برگشت از بازی های آخرین مرحله حذفی رقابت های گزینشی لیگ قهرمانان اروپا، تیم های راه یافته به مرحله گروهی مشخص شدند.

در مهم ترین بازی، آرسنال با پیروزی در زمین اودینزه موفق شد جواز حضور در مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند.

آرسنال که در خانه به برتری ۱-۰ رسیده بود، در ایتالیا نیز ۲-۱ اودینزه را در خانه خودش شکست داد.

در این بازی آنتونیو دی ناتاله ابتدا در دقیقه ۳۹ اودینزه را پیش انداخت. نتیجه ای که اگر تا پایان حفظ می شد، بازی را به وقت های اضافی و ضربات پنالتی می کشاند.

اما رابین فن پرسی در دقیقه ۵۵ بازی را به تساوی کشاند. با این نتیجه، اودینزه برای صعود به ۲ گل احتیاج داشت.

در ادامه، دی ناتاله یک ضربه پنالتی را برای اودینزه از دست داد تا امیدهای این تیم برای بازگشت به بازی کمرنگ تر شود.

در دقیقه ۷۰ بازی تئو والکات گل دوم آرسنال را به ثمر رساند تا خیال توپچی‌ها از صعود راحت شود.

در دیگر دیدارهای این مرحله تیم‌های المپیک لیون فرانسه، بنفیکای پرتغال، باته بوریسوف بلاروس و ویکتوریا پلزن جمهوری چک نیز موفق به صعود شدند.

نتایج دیدارهای شب گذشته مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا به شرح زیر است.

بنفیکا (پرتغال) ۳ توئنت انسخده (هلند) ۱ بنفیکا با برتری ۵-۳ در مجموع دو بازی رفت و برگشت، جواز صعود را دریافت کرد. ویتزل ۲ بار و لوئیزائو گل های بنفیکا را به ثمر رساندند.

ویکتوریا پلزن (جمهوری چک) ۲ اف ث کپنهاون (دانمارک) ۱ نماینده جمهوری چک هم در دانمارک برنده شد و هم در چک. این تیم متشکل از بازیکنان بومی است و بازیکنان خارجی اش فقط ۴ اسلواکیایی هستند.

استورم گراتس (اتریش) ۰ باته بوریسوف (بلاروس) ۲ شگفتی بزرگ در اتریش رقم خورد و اشتورم گراتس در خانه مغلوب باشگاه آماتور بوریسوف شده و از راهیابی به دور بعد بازماند. این در حالی بود که گراتس با یک تساوی بدون گل هم می توانست صعود کند.

رابین کازان (روسیه) ۱ المپیک لیون (فرانسه) ۱ با این نتیجه، لیون موفق به راهیابی به جدول گروهی رقابت ها شد. قرعه کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا، پنجشنبه برگزار می شود.

مطالب مرتبط