اعتصاب رقابت‌های فوتبال ایتالیا را به تاخیر انداخت

فوتبال سری آ ایتالیا حق نشر عکس AP

هفته اول مسابقات فوتبال سری آ ایتالیا به دلیل اعتصاب بازیکنان به تعویق افتاد.

توافق اتحادیه بازیکنان فوتبال و اتحادیه باشگاه‌های این کشور در پایان فصل گذشته به سر رسید و دو طرف برای رسیدن به توافقی تازه اختلاف نظر دارند.

داماینو توماسی، رئیس اتحادیه بازیکنان فوتبال ایتالیا در این باره گفت: "ما تا آخرین لحظه سعی خود را کردیم، اما همه تلاش‌هایمان بی‌نتیجه ماند."

باشگاه‌ها پیش‌تر پیشنهاد اتحادیه فوتبال ایتالیا برای حل این مشکل را رد کرده بودند.

اتحادیه بازیکنان فوتبال از این که باشگاه‌ها تلاش می‌کنند بازیکنان را وادار ‌کنند در آخرین سال قراردادشان به باشگاه‌های دیگر بروند، ناراضی است.

باشگاه‌ها هم می‌خواهند تا بازیکنان مالیات‌های تازه‌ای را که دولت ایتالیا برای افراد با درآمدهای بالا وضع کرده است بپردازند.

قرار بود فصل جدید سری آ روز شنبه با دیدار سیه‌نا با فیورنتینا و کالیاری با میلان آغاز شود.

از بیست باشگاه حاضر در رقابت‌های سری آ، سیه‌نا و کالیاری تنها باشگاه‌هایی بودند که در رای‌گیری روز چهارشنبه به پیشنهاد اتحادیه بازیکنان رای مثبت دادند.

رئیس اتحادیه بازیکنان فوتبال ایتالیا روز جمعه پیشنهاد کرد که برای حل موقت این مشکل، موافقتنامه‌ای تا پایان ژوئن ۲۰۱۲ بدون دو تبصره‌ اضافه‌ای که باشگاه‌ها می‌خواهند امضا شود.

آقای توماسی گفت که در غیر این صورت حل این مشکل "پانزده روزه امکانپذیر نیست و ماه ها طول خواهد کشید."

با توجه به این که به دلیل مسابقات ملی در روزهای سوم و چهارم سپتامبر رقابت های باشگاهی تعطیل است، اعتصاب بازیکنان آغاز فصل جدید سری آ را تا یازدهم سپتامبر به تاخیر می‌اندازد.

اختلاف باشگاه‌ها و بازیکنان از اواخر فصل ۲۰۰۹-۲۰۱۰ شروع شد، ولی سال گذشته اعتصاب بازیکنان دو بار در آخرین دقایق لغو شد.

بازیکنان تیم‌های سری آ پیش از این تنها در مارس سال ۱۹۹۶ اعتصاب کرده بودند.

آغاز فصل جدید سری آ در حالی با اعتصاب بازیکنان به تاخیر افتاده است که پیش تر اعتصاب بازیکنان در اسپانیا هفته اول لالیگا را تعطیل کرده بود.

اما با توافق اتحادیه بازیکنان فوتبال اسپانیا و مسئولان لیگ این کشور، اعتصاب بازیکنان پایان یافت و هفته دوم لالیگا روز شنبه مطابق برنامه برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط