احمدی نژاد: وزیر ورزش سوابق ورزشی دارد

احمدی نژاد حق نشر عکس isna
Image caption به رغم اظهارات آقای احمدی نژاد حتی در برنامه های اعلام شده از سوی محمد عباسی نیز اشاره ای به سوابق ورزشی او نشده است

مراسم معارفه نخستین وزیر ورزش و امور جوانان، همراه با مراسم تودیع علی سعیدلو آخرین رئیس سازمان تربیت بدنی و مهرداد بذرپاش رئیس پیشین سازمان ملی جوانان برگزار شد.

در این مراسم محمد عباسی بر واگذاری سهام باشگاه های پرسپولیس و استقلال به هواداران این دو تیم تاکید شد اما این بار نیز مثل سابق، بدون اعلام جزئیات.

خبر خصوصی شدن دو باشگاه پر طرفدار فوتبال ایران از زمان روی کار آمدن دولت نهم تاکنون، بارها از سوی محمد علی آبادی، علی سعیدلو و محمود احمدی نژاد اعلام شده است.

دو باشگاهی که پس از تاسیس وزارت ورزش و امور جوانان، حضوری محوری در معدود مصاحبه های محمد عباسی داشته اند.

در این مراسم همچنین در شرایطی از مهرداد بذرپاش تجلیل شد که او بیست و هشتم آذر ۱۳۸۹ در جلسه هیأت دولت از سوی محمود احمدی‌نژاد برکنار شده و جای خود را به فرحناز ترکستانی داده بود.

محمود احمدی نژاد رئیس ‌جمهور ایران ضمن اعطای هدیه و لوح تقدیر به مدیران سابق سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان، وظایف و مسئولیت‌های این وزارتخانه را برشمرد و گفت: "از درون ورزش می توان امنیت، عدالت و صلح جهانی را مطالبه کرد."

رییس جمهور ایران با یادآوری عدم رای اعتماد مجلس به حمید سجادی گفت: "وقتی امکان خدمت برای ایشان فراهم نشد دولت باز هم از خود مایه گذاشت و فرد دیگری را که سوابق ورزشی داشت و خود نیز جوان بود، برای تصدی این مسئولیت معرفی کرد."

به رغم اظهارات رییس جمهور ایران؛ حتی در برنامه های اعلام شده از سوی محمد عباسی نیز اشاره ای به سوابق ورزشی او نشده است.

در جلسه اخذ رای اعتماد، صمد فدایی نماینده سنقر و کلیایی خطاب به عباسی گفت: "آیا شما تا به حال در زندگی تان ورزش کرده‌اید. رشته ورزشی تان چه بوده است؟ آیا در جامعه ورزشی افرادی صالح‌تر از خود نیافتید که می‌خواهید وزیر ورزش شوید؟ چگونه در تشکیلاتی که نه تجربه آن را دارید و نه تخصص، می‌‌خواهید فعالیت کنید؟"

عباسی اما در دفاعیات خود، پاسخ مستقیمی به سوالات این نماینده مجلس نداد.

حسن کامران از دیگر نمایندگان مجلس نیز به عنوان یکی از سخنرانان مخالف گفت: "وزیر پیشنهادی ورزش و امور جوانان؛ نه در تعاون و نه در ورزش تخصص ندارد."

احمدی نژاد که حتی تا لحظه معرفی وزیر پیشنهادی اش به مجلس، به شدت با تاسیس این وزارتخانه مخالف بود، یادآور شد که تاسیس این وزارتخانه "در اوج حرکت صعودی ورزش و کسب قهرمانی ‌های پیاپی در میادین بین‌المللی از سوی نمایندگان محترم مجلس صورت گرفت."

رییس دولت دهم تاکید کرد که در بخش ورزش و جوانان کشور فعالیت‌های خوبی صورت گرفته و "اگر چه هنوز به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم اما اقدامات زیربنایی موثری انجام شده است."

احمدی‌نژاد با بیان این که دولت با تمام وجود در خدمت ورزش و جوانان است، یادآور شد: "دولت به خاطر علاقه‌ای که به جوانان و ورزش دارد ابتدا فردی ورزشکار، قهرمان، تحصیلکرده ورزش و از دل خود ورزشکاران را برای این وزارتخانه انتخاب کرد تا ورزشکاران هم او را از خود بدانند و دوست داشته باشند."

او بدون نام بردن از فرد یا گروهی مشخص، از کسانی که "به جوانان اعتماد ندارند و خود را بهترین و عاقل‌ترین افراد جامعه می‌دانند" انتقاد کرد.