پایان کار نمایندگان ایران در مسابقان دو و میدانی قهرمانی جهان

مسابقات جهانی دو و میدانی در دایگو حق نشر عکس 1
Image caption رقابت های دایگو با پیشتازی آمریکا و روسیه در جدول رده بندی در حال برگزاری است

در ششمین روز از سیزدهمین دوره رقابت های دوومیدانی قهرمانی جهان، کار نمایندگان ایران در این مسابقات به پایان رسید.

این رقابت ها با پیشتازی آمریکا و روسیه در جدول رده بندی مدال ها، به میزبانی کره جنوبی و شهر دایگو در حال برگزاری است.

با راه نیافتن امین نیک فر به مرحله فینال پرتاب وزنه و حذف مریم طوسی در گروه پنجم از دور مقدماتی ۲۰۰ متر، هر هفت نماینده ایران دراین مسابقات به کار خود پایان دادند.

در این رقابت ها ۲۸ کشور موفق به کسب مدال شده اند و ایران به لطف درخشش احسان حدادی در ماده پرتاب دیسک، با یک مدال برنز در کنار تیم های بلژیک، فرانسه، لتونی، ترینیداد و توباگو، اسلوونی، کلمبیا و سنت کیتس در رده بیست و یکم مشترک قرار گرفت.

با توجه به این که هنوز ۳ روز دیگر از ادامه رقابت ها باقی مانده و قهرمانان بسیاری از ماده ها مشخص نشده اند، احتمال کسب مدال از سوی برخی کشورها که هنوز موفق به دریافت مدال نشده اند وجود دارد.

نیک فر در دور مقدماتی پرتاب وزنه با رکورد ۱۹ متر و ۱۸ سانتیمتر در گروه خود دوازدهم شد و از راهیابی به مرحله بعدی باز ماند.

در استارلیست لیست رقابت ها او پس از پرتابگران تایوان و هندوستان، سومین پرتابگر برتر آسیا بود. اما هیچکدام از پرتاب کنندگان آسیایی به مرحله بعد راه نیافتند.

نیک فر پیش از این در تورنتو به رکورد ۲۰ متر و ۵ سانتیمتر رسیده بود تا سهمیه المپیک را هم کسب کند. او در رقابت های قهرمانی جهان در رده بیست و چهارم قرار گرفت.

نیکفر که مقیم خارج از ایران است، در المپیک پکن هم شرکت کرد و درحالی از دور رقابت ها حذف شد که هر سه پرتابش خطا شده بود.

در ادامه مسابقات روز ششم، مریم طوسی در گروه پنجم دور مقدماتی عملکرد چشمگیری نسبت به رقابت های قبلی خودش نداشت و با زمان ۲۴ ثانیه و ۱۷ صدم ثانیه در گروه خود هفتم شد.

به این ترتیب او نتوانست جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را بدست آورد و از دستیابی به سهمیه المپیک هم باز ماند.

طوسی در مجموع رقابت ها در مکان سی و سوم ایستاد. اگر او در این مسابقه می توانست رکوردش در رقابت های قهرمانی آسیا به میزبانی ژاپن و بازی های یونیورسیاد در چین را تکرار کند، بخت صعود به مرحله نیمه نهایی را پیدا می کرد.

دور بعدی رقابت های دو و میدانی قهرمانی جهان، سال ۲۰۱۳ در مسکو برگزار خواهد شد. پکن نیز میزبان رقابت های پانزدهمین دوره در سال ۲۰۱۵ شده است.

مطالب مرتبط