کی روش: به کریمی و مجیدی افتخار می کنم

تیم ملی فوتبال ایران حق نشر عکس no credit
Image caption سرمربی تیم ملی فوتبال اندونزی دیدار با ایران را دشوار می‌داند

تیم ملی فوتبال ایران در نخستین بازی از مرحله اول گروهی رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴، جمعه شب در ورزشگاه آزادی مقابل اندونزی قرار خواهد گرفت.

در همین ارتباط، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با اعلام این که اندونزی در مقطع فعلی دشوارترین حریف ایران است، خواستار حضور گسترده هواداران فوتبال در ورزشگاه آزادی شده است.

کارلوس کی روش در نشست مطبوعاتی این بازی، با اشاره به جزئیات اقداماتی که برای تدوین برنامه بین سازمان لیگ فدراسیون فوتبال و او انجام شده است گفت: "ما در شرایطی قرار داریم که گویی در هوایی سرد فقط یک پتو داریم و باید با برنامه ریزی دقیق به بهترین شکل از آن استفاده کنیم."

سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران یادآور شد که اندونزی، قطر و بحرین هم‌اکنون لیگ خود را تعطیل کرده‌اند تا فقط به تیم ملی شان بپردازند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان این مطلب که درباره بازی با قطر بعد از مسابقه با اندونزی اظهار نظر خواهد کرد، چند بار در مقاطع مختلف این کنفرانس خبری، خواستار جدی گرفتن دیدار با اندونزی از سوی هواداران و رسانه ها شد.

او با اشاره به حضور وزیر ورزش و امور جوانان در تمرینات تیم ملی، از حمایت های مسئولان رده‌بالای ایران ابراز خشنودی کرد و گفت: "عده ای هنوز کار تیم ملی را جدی نمی‌گیرند و حضور ایران در جام جهانی را کار راحتی می‌دانند."

کارلوس کی روش درباره روند کاری خودش گفت؛ بیشتر ترجیح می‌دهد در سکوت کار کند و کری‌خوانی را دوست ندارد.

کی‌روش گفت که اطمینان دارد در جاکارتا ۸۰ هزار نفر به ورزشگاه می‌آیند و اگر جمعه شب ۱۰۰ هزار نفر به ورزشگاه آزادی بیایند، ایران در این زمینه بر اندونزی غلبه کرده است.

سرمربی سابق رئال مادرید در مورد این اظهار نظر منتقدان که میانگین سن تیم ملی ایران را بالا می‌دانند، گفت: "آن ها در حساب و کتاب خود برخی نکات را در نظر نمی‌گیرند. ما چند ماشین حساب اضافی داریم و می‌توانیم به این منتقدان بدهیم تا حساب کنند."

اگرچه پیشینه فرهاد مجیدی و علی کریمی در تیم ملی فوتبال ایران بیشتر از جواد نکونام است، اما کی روش با تاکید بر کاپیتانی نکونام گفت: "خیلی خوشحال شدم وقتی شنیدم کریمی و مجیدی که پیش از این از تیم ملی خداحافظی کرده بودند، با حضور من برای بازگشت ابراز تمایل کردند. این برای شخص من افتخار بزرگی است. افتخار می‌کنم که مجیدی و کریمی در تیمم پا به توپ می‌شوند."

دستیار پیشین سر الکس فرگوسن در منچستر یونایتد در عین حال گفت: "نباید بازیکنان جوانی چون کریم انصاری‌فرد، آرش افشین، احسان حاج‌صفی و حمید علی‌عسگررا فراموش کنیم. این بازیکنان می‌توانند عملکرد بی ‌نظیری داشته باشند."

سرمربی اندونزی: می خواهیم امتیاز بگیریم

سرمربی تیم ملی فوتبال اندونزی دیدار با ایران را دشوار می‌داند اما نمی‌خواهد تیمش بدون امتیاز از ایران خارج شود.

ویم رایس‌برگن در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین با تیم ملی هلند مقابل ایران بازی کرد. بازیکن مقابلش آندرانیک اسکندریان بود.

او دو سال قبل با دعوت مسئولین وقت پرسپولیس برای چند روز به ایران آمد تا برای هدایت این تیم مذاکره کند. مذاکراتی که به نتیجه نرسید.

سر مربی تیم ملی اندونزی گفت: "متاسفانه یک بازیکنم محروم بود و تعدادی از بازیکنانم به دلیل مشکلات شخصی نتوانستند در خدمت تیم باشند."

او درباره شکست تیمش در بازی تدارکاتی مقابل اردن گفت؛ آن ها با این شکست روحیه خود را از دست نخواهند داد.

رایس برگن با تاکید بر این که سطح فوتبال ایران بالاتر از اندونزی است گفت: "با تیم ملی ترینیداد و توباگو در سال ۲۰۰۶ در جام جهانی بودم و می‌دانم این رقابت‌ها چه شرایطی دارد. معتقدم اگر اندونزی با ۴۵ میلیون جمعیت راهی جام جهانی شود؛ خوشحالی مردم و بالا و پایین پریدن همزمان آن ها؛ تعدادی از جزایر این کشور را غرق خواهد کرد!"

مطالب مرتبط