ایران با سه گل اندونزی را شکست داد

بازی ایران و اندونزی (عکس از ایسنا) حق نشر عکس isna
Image caption ایران در نیمه دوم توانست دروازه اندونزی را سه بار باز کند

تیم ملی فوتبال ایران در اولین بازی خود در مرحله گروهی رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ مقابل اندونزی ۳ بر ۰ پیروز شد.

این دیدار در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد و تیم ایران در حالی با سه گل به برتری رسید که در نیمه اول نتوانست دروازه مهمانش را باز کند.

در این نیمه ایران بازی را در اختیار داشت، اما اصرار بازیکنان بر ارسال توپ از کناره ها نتیجه نداد و خطر جدی دروازه تیم اندونزی را تهدید نکرد.

ایران در نیمه دوم بهتر کار کرد. جواد نکونام، کاپیتان تیم در دقیقه ۵۳ ارسال خسرو حیدری روی ضربه‌ای ایستگاهی را با سر به گل اول تبدیل کرد و در دقیقه ۷۴ دومین گل ایران را هم زد.

نکونام این بار ضربه ایستگاهی آندرانیک تیموریان را با سر درون دروازه اندونزی فرستاد.

تیموریان که در نیمه دوم پس از مصدومیت ‌قاسم حدادی‌فر به زمین آمده بود، در دقیقه ۸۷ روی پاس رو به عقب حسين ماهينی، دیگر بازیکن تعویضی تیم، برای سومین بار دروازه حریف را باز کرد تا ایران دیدار اول خود در این مرحله را با یک برد روحیه بخش پشت سر بگذارد.

در این مسابقه تماشاگران ایرانی پس از مدت‌ها از بازی تیم ملی استقبال خوبی کردند. بیش از هفتاد هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور داشتند و کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم و علی کریمی و فرهاد مجیدی، کاپیتان‌های دو تیم پرسپولیس و استقلال را بیشتر از همه تشویق کردند.

برای تیم ایران در این دیدار مهدی رحمتی، خسرو حيدری، هادی عقيلی، جلال حسينی، مهرداد پولادی، جواد نكونام، ‌قاسم حدادی‌فر (۷۰، آندرانیک تیموریان) ، علی كريمی، غلامرضا رضایی (۶۴،حسین ماهینی)، محمدرضا خلعتبری (۶۵، احسان حاج‌صفی) و فرهاد مجيدی بازی کردند.

تیم ایران که در مرحله گروهی مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با تیم‌های قطر، بحرین و اندونزی همگروه است، روز سه‌شنبه ۱۵ شهریور (۶ سپتامبر) در دوحه با تیم قطر روبرو خواهد شد.

دیدار تیم‌های قطر و بحرین جمعه شب در منامه بدون گل به پایان رسید و به این ترتیب تیم ایران اکنون در این گروه صدرنشین است.

مطالب مرتبط