ایران ۱ قطر۱؛ تداوم صدرنشینی در دوحه

بازی ایران و قطر حق نشر عکس ISNA
Image caption ایران با این تساوی در صدر جدول گروه پنجم باقی ماند

دور دوم از مرحله نخست گروهی رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ در منطقه آسیا سه شنبه شب در کشورهای مختلف این قاره برگزار شد.

تیم ملی فوتبال ایران با تساوی مقابل قطر در صدر جدول گروه پنجم باقی ماند.

ایران پس از پیروزی ۳-۰ مقابل اندونزی در تهران، در ورزشگاه السد دوحه مقابل قطر به تساوی ۱-۱ دست یافت. این بازی بیش از ۱۰ هزار تماشاچی داشت.

در آغاز نیمه دوم، خسرو حیدری توپ را از روی نقطه کرنر ارسال کرد و هادی عقیلی مدافع پیش تاخته ایران که عضو تیم العربی قطر هم هست، گل نخست بازی را به ثمر رساند.

دقایقی بعد آندرانیک تیموریان که به خاطر مصدومیت قاسم حدادی فر و درخشش در بازی قبل از ابتدا در ترکیب ایران حضور داشت، با پاس دقیق، کریم انصاری ‌فرد را در موقعیت عالی گلزنی قرار داد. اما مهاجم سایپا توپ را به بدن قاسم برهان دروازه بان قطر کوبید.

جواد نکونام در نیمه نخست با مصدومیت مواجه شد و جای خود را به مازیار زارع داد. به این ترتیب بازوبند کاپیتانی به علی کریمی رسید.

در دقیقه ۶۱ مجتبی جباری به جای محمدرضا خعلتبری به زمین آمد تا دومین تعویض ایران انجام شود.

در دقیقه ۷۰ نیز علی کریمی که دوندگی زیادی انجام داده بود از زمین خارج شد و فرهاد مجیدی به میدان آمد.

به این ترتیب پس از نکونام و کریمی، مجیدی سومین کاپیتان ایران در این بازی بود. او تلاش زیادی برای گل زدن داشت و با یک ضربه سر خطرناک، در آستانه گلزنی نیز قرار گرفت.

در دیگر بازی این گروه، بحرین با ۲ گل بر میزبان خود اندونزی غلبه کرد.

ایران با ۴ امتیاز و تفاضل گل مثبت ۳ در صدر گروه پنجم ماند و بحرین نیز با همین امتیاز اما تفاضل گل مثبت ۲ در رده دوم ایستاد.

قطر با ۲ امتیاز سوم است و اندونزی بدون امتیاز در رده آخر قرار دارد.

در سایر گروه ها از گروه نخست عراق پس از شروع نا امید کننده و شکست خانگی مقابل اردن ۲ بر صفر در سنگاپور این تیم را شکست داد.

اردن یک نتیجه عالی دیگر ثبت کرد و ۲-۱ چین را مغلوب کرد.

در گروه دوم لبنان که ۶ گل از کره جنوبی خورده بود این بار ۳-۱ بر امارات غلبه کرد. کویت هم که در بازی قبلی بر امارات پیروز شده بود، در خانه مقابل کره جنوبی به تساوی ۱-۱ رسید.

در گروه سوم کره شمالی که در بازی قبلی به ژاپن باخته بود، با یک گل تاجیکستان را از پیش رو برداشت.

ازبکستان هم در خانه مقابل ژاپن به تساوی ۱-۱ رسید.

در رقابت‌های گروه چهارم تایلند با ۳ گل عمان را شکست داد. اما شگفتی بزرگ رقابت های سه شنبه شب را استرالیا رقم زد.

عربستان سعودی در ریاض میزبان استرالیا بود اما با نتیجه ۳-۱ مغلوب شد. عربستان در بازی نخست نیز در عمان با این تیم به تساوی بدون گل رسیده بود.

مطالب مرتبط