رکورد ۴ در ۴۰۰ متر ایران فرو ریخت

دوومیدانی حق نشر عکس uu
Image caption در این رکوردگیری،‌ سرپرست فدراسیون دو و میدانی و ناظر کمیته ملی المپیک نیز حضور داشتند.

رکورد ملی ایران در ماده ۴ در ۴۰۰ متر دو و میدانی شکسته شد.

این اتفاق در جریان رکوردگیری از تیم های الف، ‌ب و ج ۴ در ۴۰۰ متر ایران که با حضور برترین دوندگان سرعت در مجموعه آفتاب انقلاب برگزار شد،‌ رخ داد.

تیم الف ایران متشکل از رضا بوعذار، سجاد هاشمی آهنگری، احسان طهماسبی و احسان مهاجر شجاعی، مسافت ۱۶۰۰ متر را در ۳ دقیقه و ۷ ثانیه و ۴ صدم ثانیه دویدند تا رکورد ایران در این ماده را بهبود ببخشند.

رکورد ۴ در ۴۰۰ متر ایران پیشتر ۳ دقیقه و هفت ثانیه و ۵۷ صدم ثانیه بود که تیم الف ایران موفق شد ۵۳ صدم ثانیه این زمان را بهبود بخشد.

در گروه دوم؛ شهاب الدین طهماسبی، امین قلیچی، محسن زرین افضل و احمد ‌رضا ثابت دویدند. ابراهیم مصدق، طاهر گرافر،‌علی شفاف و قاسم دادگرنیز دوندگان گروه سوم بودند.

در این رکوردگیری،‌ سرپرست فدراسیون دو و میدانی و ناظر کمیته ملی المپیک نیز حضور داشتند.

ایران در رقابت های قهرمانی آسیا که در ژاپن برگزار شد، پس از ژاپن و عربستان سعودی با حدنصاب ۳:۰۸.۵۸ دقیقه به مدال برنز دست پیدا کرد.

در رقابت های جهانی ۲۰۱۱ کره جنوبی که تیم ایران در این ماده حضور نداشت، هیچ کدام از تیم های آسیایی موفق به راهیابی به فینال نشدند اما ۳ تیم در این رقابت ها حضور داشتند.

در این ماده؛ بهترین نتیجه را در جمع تیم های آسیایی دوندگان ژاپنی گرفتند. آن ها حدنصاب ۳:۰۲.۶۴ دقیقه را به جا گذاشتند.

کره جنوبی هم رکورد ۳:۰۴.۰۵ دقیقه را ثبت کرد که رکورد جدید این کشور بود. عربستان نیز ۳:۰۵.۶۵ دقیقه را به جا گذاشت.

برای رقابت های المپیک لندن؛ رکورد ورودی تعیین نشده است و تیم های مختلف برای ورود به این رقابت ها، باید جایی در جمع ۱۶ حدنصاب برتر جهان پیدا کنند.

۱۶ حدنصاب برتر که قبل از رقابت های المپیک لندن و در حضور نمایندگان اتحادیه جهانی دو و میدانی به ثبت رسیده باشند؛ سهمیه حضور در این رقابت ها را کسب می کنند.

دو و میدانی ایران در این دوره از رقابت های قهرمانی جهان، توسط احسان حدادی به مدال برنز ماده پرتاب دیسک دست پیدا کرد. این نخستین مدال تاریخ دو و میدانی ایران در رقابت های قهرمانی جهان بود.

مطالب مرتبط