فهرست پيشنهادی هيات مديره‌های استقلال و پرسپولیس

بازیکنان استقلال و پرسپولیس حق نشر عکس Mehr
Image caption کنفدراسیون فوتبال آسیا مهلت معرفی هیات مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را تمدید کرده است

مهلت مقرر از سوی کنفدراسیون آسیا برای معرفی اعضای هیات مدیره باشگاه های پرسپولیس و استقلال رو به اتمام است.

در شرایطی که پیش از این اعلام شده بود ایران فقط تا روز جمعه فرصت دارد فهرست هیات مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را برای AFC ارسال کند، گفته می شود فدراسیون فوتبال ایران موفق شده چند روز دیگر از کنفدراسیون فوتبال آسیا مهلت بگیرد.

خبرگزاری ایسنا اسامی پیشنهادی برای عضویت در هیات مدیره این دو باشگاه را معرفی کرده است.

در لیست پیشنهادی مطرح شده در وزارت ورزش و امور جوانان، نام مسعود زریبافان، امیررضا واعظی آشتیانی، علی انصاری، خسرو دانشجو و علی فتح‌الله زاده برای باشگاه استقلال آمده است.

فتح الله زاده سرپرست موقت فعلی این باشگاه است. واعظی آشتیانی نیز مدیرعامل پیشین باشگاه.

او که سابقه ریاست در فدراسیون دوچرخه سواری را نیز دارد، در سال ۱۳۸۸ و پس از تشکیل دولت دهم، از سوی علی سعیدلو به عنوان قائم مقام سازمان تربیت بدنی برگزیده شد.

واعظی آشتیانی اما پس از مدتی کوتاه به دلیل آنچه رسانه های ورزشی، اختلاف نظر با حمید سجادی معاونت ورزشی این سازمان عنوان کردند، از سمت خود کناره گیری کرد.

علی انصاری در دوران مدیرعاملی واعظی آشتیانی، به دلیل موقعیت تجاری اش عضو هیات مدیره این باشگاه شد. او سپس مسئولیت فدراسیون دوچرخه سواری را به عهده گرفت.

خسرو دانشجو برادر کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت دهم است. او با سابقه عضویت در هیات مدیره باشگاه استقلال، نماینده شورای اسلامی شهر تهران هم هست.

مسعود زریبافان باجناق محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران است. او عضو شورای شهر تهران بود و به عنوان دبیر هیات دولت نیز منصوب شد.

اما با مصوبه مجلس و ممانعت از تعدد مشاغل کارمندان دولت، استعفا داد.

زریبافان پس از شکست خودش و فهرست رایحه خوش خدمت در سومین دوره انتخابات شوراها، به عنوان رییس مجمع باشگاه استقلال منصوب شد.

فوتبالی ها در فهرست پرسپولیس

در فهرست پیشنهادی برای باشگاه استقلال حتی نام یک پیشکسوت فوتبال نیز دیده نمی شود.

اما در فهرست تیم پرسپولیس، ۴ نفر از ۵ چهره ای که معرفی شده اند سابقه عضویت در تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس را دارند.

جعفر کاشانی فوتبال را از تیم ف شاهین شروع و پس از انحلال این تیم در سال ۱۳۴۶ به پرسپولیس رفت و تا پایان دوران ورزشی خود در این تیم باقی ماند. کاشانی چهارمین کاپیتان تاریخ این تیم است. او بیش از شش سال عضو تیم ملی فوتبال ایران بود و ۳۸ بازی برای این تیم انجام داد.

کاشانی سابقه عضویت در هیات مدیره باشگاه پرسپولیس را در اوایل دهه ۸۰ دارد.

محمود خوردبین حدود ۳ دهه است که سرپرستی باشگاه پرسپولیس را برعهده دارد. او با مدیرعامل های مختلف و سرمربیان متعددی کار کرده است.

نام علی پروین نیز در این فهرست دیده می شود. او ۳ دهه به عنوان بازیکن، کاپیتان و سرمربی در پرسپولیس فعالیت کرده است.

محمدحسن انصاری فرد نیز کاپیتان و مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس است.

سرانجام؛ از حبیب کاشانی سرپرست موقت کنونی باشگاه پرسپولیس نیز به عنوان یکی از اعضای پیشنهادی برای هیات مدیره نام برده شده است.

گفته شده است که در مدت زمان بررسی اسامی هیات مدیره توسط AFC ، مسئولان وزارت ورزش و امور جوانان فرصت دارند در صورت تمایل، تغییرات مورد نظر خود را اعمال کرده یا لیست ارسالی را تکمیل کنند.