تراکتورسازی با شکست استقلال صدرنشین شد

حق نشر عکس MEHR
Image caption تراکتورسازی پیش از پایان نیمه اول علاوه بر جبران گل خورده، به گل برتری رسید

در هفته ششم لیگ برتر فوتبال ایران، تراکتورسازی تبریز با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی تهران صدرنشینی را از این تیم گرفت.

این اولین باخت استقلال در لیگ یازدهم است. تیم پرویز مظلومی یک هفته پیش از بازی با پرسپولیس صدر جدول را از دست داد و با ۲ امتیاز کمتر پس از تراکتورسازی ۱۵ امتیازی در رده دوم قرار گرفت.

دیدار حساس تیم‌های اول و دوم جدول با حضور بیش از ۹۰ هزار تماشاگر برگزار شد و فرهاد مجیدی، کاپیتان استقلال گل اول مسابقه را در دقیقه ۱۹ روی ارسال مجتبی جباری با ضربه سر زد.

اما تراکتورسازی پیش از پایان نیمه اول علاوه بر جبران گل خورده، به گل برتری هم رسید.

محسن حسینی در دقیقه ۴۱ ارسال فرزاد آشوبی را به گل مساوی تبدیل کرد و در آخرین دقیقه هم احمد آل‌نعمه روی کرنر ارسالی آشوبی گل دوم تراکتورسازی را زد.

نیمه دوم با حملات استقلال شروع شد و جباری در دقیقه ۶۷ روی اشتباه فاحش حسینی، مدافع و زننده گل اول تراکتورسازی، بار دیگر بازی را به تساوی کشاند.

در ادامه این بازی جذاب، ارسال آشوبی باز هم برای قرمزپوشان تراکتورسازی کارساز شد و روی ضربه ایستگاهی او فلاويو لوپز، بازیکن پرتغالی گل پيروزی تيم تبریزی را در دقیقه ۸۴ وارد دروازه استقلال کرد.

تراکتور سازی با سه گلی که در این دیدار زد، با مجموع ۱۵ گل زده بهترین خط حمله لیگ را دارد.

امیر قلعه‌نویی، سرمربی تراکتورسازی پس از برتری در این مسابقه با تاکید بر این که بازیکنانش نباید مغرور شوند گفت: "با یک برد به تیمی جام نمی‌دهند، كار سخت ما تازه آغاز شده است و از فردا بايد بيشتر تلاش كنيم."

پرویز مظلومی، سرمربی استقلال نیز گفت که در مورد ضربات ایستگاهی تیم تراکتورسازی به بازیکنانش هشدار داده بود، اما برخی بازیکنان سهل‌انگاری کردند و حتما جريمه خواهند شد.

سرمربی استقلال درباره دیدار جمعه آینده مقابل پرسپولیس گفت: "شرایط آن بازی فرق می‌کند. ما در آن دیدار آندرانیک تیموریان را در اختیار خواهیم داشت و وضعیت خط میانی تیم بهتر خواهد شد. مطمئن باشید که ما در داربی برنده خواهیم شد."

آندرانیک تیموریان، هافبک ملی‌پوش استقلال به دلیل محرومیت در بازی با تراکتورسازی تبریز غایب بود.

نتایج سایر باز‌ی‌های روز جمعه:

داماش گیلان ۱ - مس کرمان ۱

نفت تهران ۲ - سایپا صفر

صبای قم ۱ - ملوان انزلی صفر

صنعت نفت آبادان ۲ - فولاد خوزستان ۲

در پایان هفته ششم رقابت‌ها پس از تراکتورسازی تبریز و استقلال که در رده‌ اول و دوم جدول هستند، تیم های صبای قم (۱۳ امتیاز)، نفت تهران (۱۱ امتیاز) و ذوب آهن اصفهان (۹ امتیاز) در مکان سوم تا پنجم قرار دارند.

مس کرمان (۲ امتیاز)، مس سرچشمه (۴ امتیاز) و داماش گیلان (۵ امتیاز) نیز در انتهای جدول قرار گرفته اند.