فردوسی‌پور: به مخاطبان میلیونی ۹۰ توهین کردند

فردوسی پور حق نشر عکس
Image caption برنامه نود دوازده سال است که از تلویزیون دولتی ایران پخش می شود

دوشنبه شب برای دومین هفته پیاپی، برنامه تلویزیونی ۹۰ بدون پخش پایان بندی به اتمام رسید.

عادل فردوسی پور که علاوه بر اجرا، تهیه‌کنندگی این برنامه را هم بر عهده دارد، به خبرگزاری ایسنا گفت که از این اتفاق شوکه است.

برنامه تلویزیونی ۹۰، برنامه ای درباره اتفاقات رخ داده در فوتبال ایران است که هر دوشنبه شب از شبکه سوم تلویزیون دولتی ایران پخش می شود.

فردوسی‌پور در باره ماجرای دوشنبه شب گفت: "سه ساعت و نیم برای این برنامه زمان داشتیم که بر این اساس می بایست ساعت ۲ و ۲۷ دقیقه صبح برنامه به پایان برسد. ۱۰ دقیقه و ۴۱ ثانیه آگهی پخش شد و هشت دقیقه هم مسابقه کشتی روی آنتن رفت. پس باید در ساعت ۲ و ۴۶ دقیقه برنامه را به پایان می بردیم."

عادل فردوسی پور با ابراز تاسف از این که مسئولان پخش تلویزیون ۲۴ دقیقه زودتر پخش برنامه را قطع کرده اند، این اتفاق را "توهین به مخاطبان میلیونی برنامه‌۹۰" دانست و تاکید کرد که این اتفاق برای بار دوم است که رخ می دهد.

او در عین حال یادآور شد که تصور نمی کند مدیران عالی رتبه‌ سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی در جریان این اتفاق باشند و افزود: "این، قطعاً تصمیمی شخصی بوده است."

فردوسی پور گفت که "پس از برنامه دوستان و آشنایان بسیاری برای پیگیری دلیل این اتفاق با او تماس گرفته اند و او امیدوار است که آخرین باری باشد که چنین اتفاقی می‌افتد."

مسئولان رادیو و تلویزیون دولتی ایران تاکنون واکنشی به اظهارات فردوسی پور نشان نداده اند.