کشتی فرنگی ایران به مقام سوم جهان رسید

محمد بنا حق نشر عکس mehr
Image caption ایران با کسب دو طلا در مسابقات استانبول سوم شد

با ناکامی فرشاد علیزاده در روز پایانی مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان در استانبول ترکیه، تیم ایران پس از روسیه و ترکیه در رده سوم رقابت‌ها قرار گرفت.

فرشاد علیزاده، نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم ایران پس از استراحت در دور اول، کشتی‌گیرانی از هند و چین را پشت سر گذاشت و به مرحله یک چهارم نهایی رسید.

اما در یک چهارم مقابل رومن ولاسوف، کشتی‌گیر روسیه شکست خورد و با صعود کشتی‌گیر روس به فینال، به گروه بازنده‌ها رفت.

علیزاده در گروه بازنده‌ها مقابل روبرت روزنگرن سوئدی در سه تایم با نتایج ۰-۳، ۲-۰ و ۰-۲ مغلوب شد و سهمیه حضور در المپیک و آخرین شانس ایران برای کسب مدال را از دست داد.

به این ترتیب، تیم کشتی فرنگی ایران با دو مدال طلا و یک برنز و کسب سه سهمیه المپیک لندن به کار خود در این مسابقات پایان داد.

سعید عبدولی، کشتی‌گیر وزن ۶۶ کیلوگرم ایران در روز نخست اولین طلای این کشور را بدست آورد.

در روز دوم، امید نوروزی در وزن ۶۰ کیلوگرم به دومین مدال طلا رسید و بشیر باباجان‌زاده در وزن ۱۲۰ کیلوگرم نشان برنز و سومین سهمیه ایران در المپیک را گرفت.

در این رقابت‌ها، محسن حاجی‌پور و قاسم رضایی، نمایندگان اوزان ۵۵ و ۹۶ کیلوگرم ایران از رویارویی با کشتی‌گیران اسرائیل خودداری کردند.

حبیب الله اخلاقی نیز در وزن ۸۴ کیلوگرم با باخت به نظمی آولوجا، کشتی‌گیر ترکیه در دور دوم از مسابقات کنار رفت.

تیم کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی سال گذشته در مسکو در رده هشتم قرار گرفته بود.

کشتی فرنگی ایران برای کسب چهار سهمیه دیگر المپیک ۲۰۱۲ لندن، سه مسابقه گزینشی دیگر در پیش دارد که فروردین ماه سال آینده در قزاقستان، اردیبهشت در چین و خرداد در فنلاند برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط