برد سپاهان و تساوی ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا

سپاهان حق نشر عکس uu
Image caption لوکا بوناچیچ سرمربی سپاهان می گوید که نبرد سپاهان با السد هنوز به پایان نرسیده است

در دور رفت مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا، سپاهان اصفهان در خانه با یک گل السد قطر را شکست داد و ذوب آهن اصفهان در زمین سوون سامسونگ کره جنوبی به تساوی ۱-۱ رسید.

دیدار تیم های سپاهان و السد قطر در ورزشگاه فولادشهر اصفهان انجام شد.

سپاهان بازی را هجومی شروع کرد و در دقیقه ۱۲ امید ابراهیمی، هافبک این تیم با ضربه‌ای از پشت محوطه جریمه گل برتری را زد.

زردپوشان اصفهان در نیمه اول چند موقعیت گل دیگر هم داشتند که از دست دادند.

در حالی که تماشاگران سپاهان انتظار داشتند بازی هجومی تیمشان در نیمه دوم ادامه داشته باشد، اخراج اکبر ایمانی در دقیقه ۵۸ روند مسابقه را تغییر داد. ایمانی با دریافت کارت زرد دوم از زمین بیرون رفت.

با ده نفره شدن سپاهان، السد بازی را در اختیار گرفت و به سمت دروازه میزبان حمله کرد. تیم قطری در آخرین لحظات توپ را به تیر دروازه هم زد، ولی در نهایت سپاهان با همان تک گل نیمه اول به یک پیروزی باارزش خانگی رسید.

لوکا بوناچیچ، سرمربی سپاهان پس از برد گفت: "جنگ ما با السد هنوز به پایان نرسیده و نود دقیقه دیگر باقی مانده است. تلاش می‌کنیم با موفقیت در آن دیدار به جمع چهار تیم برتر لیگ قهرمانان راه پیدا کنیم."

او گفت که هدف تیم پس از ده نفره شدن در این بازی، حفظ نتیجه بود که به آن رسید.

سرمربی سپاهان تاکید کرد که با این نتیجه تیمش برای دفاع به قطر نخواهد رفت و در بازی برگشت هم به دنبال پیروزی است.

سوون سامسونگ کره جنوبی ۱ - ذوب آهن اصفهان ۱

ذوب آهن، نایب قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا، با تساوی ۱-۱ در زمین سوون سامسونگ کره جنوبی، به بازی برگشت در اصفهان و صعود به مرحله نیمه نهایی رقابت‌ها امیدوار ماند.

دیدار دو تیم در نیمه اول گلی نداشت. در نیمه دوم، ابتدا ذوب آهن پیش افتاد و روی پاس خوب ماچادو، بازیکن پرتغالی و ضربه محمد قاضی دروازه میزبان را در دقیقه ۵۶ باز کرد.

سامسونگ ده دقیقه بعد بازی را به تساوی کشاند. در ادامه شدت حملات این تیم بیشتر هم شد و نفس هواداران ذوب آهن را حبس کرد. اما با بی‌دقتی مهاجمان سامسونگ و واکنش‌های مناسب شهاب گردان، دروازه‌بان ذوب آهن، تیم اصفهانی توانست نتیجه مساوی را حفظ کند.

منصور ابراهیم زاده، سرمربی ذوب آهن پس از مسابقه از بازی بازیکنانش و تساوی بدست آمده ابراز رضایت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سرمربی ذوب آهن با اشاره به این که در زمان دریافت گل تساوی محمدعلی احمدی، بازیکن تیم به دلیل مصدومیت و مداوا بیرون از زمین بود گفت: "وقتی که ده نفره بودیم گل خوردیم. اگر احمدی را در زمین داشتیم، این گل را دریافت نمی‌کردیم، زیرا جای او خالی بود و از همان نقطه ضربه خوردیم."

آقای ابراهیم‌زاده گفت که مطمئن است تیمش در بازی برگشت در خانه می‌تواند بهتر از این دیدار ظاهر شود.

دیدار برگشت ذوب آهن با سوون سامسونگ کره جنوبی و سپاهان با السد قطر روز چهارشنبه ۶ مهر (۲۸ سپتامبر) برگزار می‌شود.

برندگان این دو مسابقه در دیدار نیمه نهایی مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت.