مدال برنز کشتی آزاد ایران در اولین روز مسابقات جهانی

حسن رحیمی، مسابقات کشتی استانبول حق نشر عکس isna
Image caption حسن رحیمی اولین مدال ایران را در این مسابقات گرفت

حسن رحیمی، نماینده وزن ۵۵ کیلوگرم کشتی آزاد ایران در روز نخست مسابقات قهرمانی جهان در استانبول ترکیه به مدال برنز رسید.

رحیمی در دیدار رده‌بندی نیکلاس سیمونس، کشتی‌گیر آمریکایی را در دو وقت با نتایج ۱-۰ و ۴-۰شکست داد و با ایستادن بر سکوی سوم، اولین مدال ایران در این رقابت‌ها را گرفت.

نماینده وزن ۵۵ کیلوگرم ایران در دور اول آندری دوکوف از رومانی و در دور دوم یانگ کیونگ ایل، قهرمان سال ۲۰۰۹ جهان از کره شمالی را پشت سر گذاشت.

اما در دور بعد برابر رادوسلاو ولیکوف، قهرمان سال ۲۰۰۶ جهان و دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۰۸ از بلغارستان با نتیجه ۶-۱ مغلوب شد.

با صعود کشتی‌گیر بلغاری به فینال، رحیمی در گروه بازنده‌ها به کارش ادامه داد. او پس از پیروزی مقابل ولادیسلا آندریف از بلاروس توانست خینچگاشویلی، حریف گرجستانی را در سه وقت با نتایج ۱-۲، ۱-۰ و ۶-۰ از پیش رو بردارد و علاوه بر کسب سهمیه المپیک لندن به دیدار رده‌بندی رسید.

در این وزن، ويكتور لبدوف، کشتی‌گیر روس با غلبه بر ولیکوف قهرمان شد و اولین مدال طلای مسابقات را از آن روسیه کرد.

لبدوف سال گذشته نیز در مسابقات جهانی مسکو صاحب مدال طلا شده بود.

روز شنبه در دومین روز رقابت‌های جهانی كشتی آزاد، مصطفی آقاجانی، عليرضا گودرزی و رضا يزدانی در اوزان ۶۰، ۸۴ و ۹۶ کیلوگرم به روی تشک می‌روند.

مهدی تقوی در وزن ۶۶ كيلوگرم، صادق گودرزی در ۷۴ کیلوگرم و فردين معصومی در ۱۲۰ كيلوگرم نیز کشتی‌گیران ایران در روز پايانی مسابقات خواهند بود.

پیش از مسابقات کشتی آزاد، رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در شهر استانبول برگزار شد و تیم ایران با کسب دو مدال طلا و یک برنز به مقام سوم رسید.