سردار رویانیان مدیرعامل پرسپولیس شد

محمد رویانیان حق نشر عکس FARS
Image caption سرتیپ پاسدار محمد رویانیان، از سال ۱۳۸۶ رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور است

در پایان نشست وزیر ورزش و امور جوانان با اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، محمد رویانیان به عنوان مدیرعامل این باشگاه انتخاب شد.

پس از نتایج ضعیف تیم فوتبال پرسپولیس در رقابت های این فصل لیگ برتر و افزایش انتقادات از مدیریت این تیم که با شکست ۲-0 در شهرآورد تهران به اوج خود رسید، حبیب کاشانی استعفای خود را به محمد عباسی ارائه کرد.

نخستین وزیر ورزش و امور جوانان در ایران، با این استعفا موافقت کرده است. حبیب کاشانی به مدت دو سال سرپرستی موقت باشگاه پرسپولیس را برعهده داشت.

محمد پنجعلی، علی پروین، محمدحسین نژادفلاح، محمد رویانیان و سیف الله فروزنده به عنوان اعضای هیات مدیره جدید این باشگاه انتخاب شده اند.

سرتیپ پاسدار محمد رویانیان، از سال ۱۳۸۶ با حکم محمود احمدی نژاد رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور شد.

او در سال ۱۳۶۱ وارد کمیته شهرستان نور شد و سپس به سمت فرماندهی کمیته و از آن پس با ادغام کمیته های انقلاب و شهربانی، به عنوان فرمانده نیروی انتظامی نور و سپس به عنوان فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران منصوب شد.

رویانیان به عنوان اولین فرمانده پلیس تازه تاسیس ۱۱۰ منصوب شده و تا ۱۳۸۰ رییس مرکز فوریت های پلیس بود.

پس از آن رویانیان در جایگاه فرماندهی پلیس راه قرار گرفت و تا سال ۱۳۸۴ در این سمت بود. در آن سال با جایگزینی اسماعیل احمدی مقدم به جای قالیباف، او نیز جایگزین انصاری رئیس راهنمائی و رانندگی کشور شد.

حبیب کاشانی در متن استعفای خود یادآور شده است که این باشگاه پس از گذشت هشت ماه تاکنون موفق به دریافت منابع مالی تخصیص یافته که ۵۰۰ میلیون تومان در هشت ماه بود، نشده است.

کاشانی تاکید کرده است که "علی‌رغم پیغام ریاست جمهوری قبل از سفر به نیویورک مبنی بر اینکه به جدیت به فعالیت ادامه دهم، برای کاستن از حجم فشارهای فزاینده از دوش تک تک بازیکنان و کادر فنی این باشگاه استعفای خود را تقدیم می‌دارم."

مطالب مرتبط