هادی ساعی از سرمربی تیم ملی تکواندو ایران انتقاد کرد

هادی ساعی حق نشر عکس isna
Image caption هادی ساعی گفت که نیازی به چسباندن پوسترش در سالن‌های مختلف ندارد زیرا "در تاریخ نامش ثبت شده و کسی قادر به حذف آن نیست."

هادی ساعی با انتقاد از سرمربی تیم ملی تکواندوی ایران گفت که "در حال حاضر به هیچ وجه به هدایت تیم ملی ایران فکر نمی‌کنم."

دارنده ۲ مدال طلا و یک برنز المپیک و عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا گفت: "كشورهای زيادی خواهان جذب بنده برای هدايت تيم ملی‌شان هستند که به هيچکدام جواب مثبت نداده‌ام و در حال حاضر علاقه‌ای به نشستن بر روی صندلی مربيگری ندارم."

آقای ساعی با انتقاد از رضا مهماندوست به علت عدم حضور در سالن مسابقات برای تماشای لیگ تکواندو گفت: "نمی‌دانم چرا برخی افراد از حضور بنده در سالن مسابقات احساس خطر کرده و شرایطی را برای دور کردنم از میادین تکواندو فراهم می‌کنند."

تیم ملی تکواندوی ایران در رقابت های گزینشی جمهوری آذربایجان، هر دو سهمیه حضور در المپیک لندن در رده مردان را کسب کرده است. با این حال، سهمیه ها متعلق به افراد نیستند و مربیان تیم ملی می توانند نفرات دیگری را جایگزین ورزشکارانی کنند که سهمیه ها را کسب کرده اند.

این قانون اگرچه دست مربیان را برای انتخاب برترین مهره ها باز می گذارد اما از طرفی با توجه به تعدد حضور مدعیان در اوزان مختلف، تبدیل به چالشی جدی برای مربیان تیم ملی شده است.

در المپیک پکن نیز بر سر انتخاب فرد برتر از بین هادی ساعی با یوسف کرمی، حاشیه های فراوانی در سطح رسانه ها و اردوی تیم ملی پدید آمد.

قهرمان المپیک های ۲۰۰۴ آتن و ۲۰۰۸ پکن، حضور خود در سالن مسابقات را فقط عاملی برای ایجاد انگیزه در بین ورزشکاران دانست و گفت: "اگر همراه تیم های مختلف در اعزام ها بوده ام و به سالن ها آمده ام و کمکی کرده‌ام، به درخواست خود بازیکنان بوده و به هیچ وجه قصد دخالت نداشته‌ام."

برترین تکواندوکای تاریخ ورزش ایران، سرمربی تیم ملی را علاقه‌مند به حفظ جایگاه کنونی‌اش دانست و گفت: "نباید برای ماندن در یک جایگاه به سایر اشخاص لطمه وارد کرد. در کشورمان مربیانی بهتر از کادر فنی فعلی وجود دارد."

هادی ساعی که این روزها تمرینات خواهرش مهروز ساعی را برای بازگشت مجدد به میادین رسمی را زیر نظر دارد، یادآور شد که شخصاً نیازی به چسباندن پوسترش در سالن‌های مختلف ندارد زیرا "در تاریخ نامش ثبت شده و کسی قادر به حذف آن نیست."

ساعی با اشاره به حضور در یونان برای تدریس تکواندو، از ایتالیا، آلمان و یونان به عنوان کشورهایی که برای تدریس تکواندو از او دعوت به عمل آورده اند یاد کرد.

پاسخ سرمربی تیم ملی

سرمربی تیم ملی تکواندوی ایران نیز در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا گفت: "هادی ساعی با انتقادات خود فدراسیون جهانی تکواندو را زیر سوال برده است و بهتر است او وارد این حاشیه‌ها نشود."

رضا مهماندوست که در رقابت های جهانی کره جنوبی به عنوان برترین مربی جهان برگزیده شد، گفت: "فدراسیون جهانی تا به حال چندین بار مرا به عنوان بهترین مربی و تیم ایران را به عنوان بهترین تیم جهان انتخاب کرده‌. پس چنین انتقاداتی باعث زیر سوال رفتن فدراسیون جهانی می شود."

سرمربی تیم ملی تکواندو ایران در پاسخ به این انتقاد ساعی که چرا در مسابقات لیگ حضور نداشت گفت: "وقتی ملی پوشان مرا در سالن می‌بینند، از حالت تعادل خارج می ‌شوند و با استرس مبارزه می‌کنند. تاثیر منفی حضور خود را دیده‌ام. آن ها وقتی مرا در سالن می‌بینند فراتر از توانایی خود مبارزه کنند."

مهماندوست در عین حال یادآور شد که تمام نتایج ملی پوشان را می بیند و جزئیات رقابت ها را نیز تعقیب می کند.