فدراسیون والیبال با 'خاطیان' برخورد می کند

والیبال ایران حق نشر عکس Fars
Image caption تیم والیبال ایران با دو پیروزی پیاپی به دور بعدی مسابقات جام ملت های آسیا در تهران راه یافت

به دنبال بالا گرفتن انتقادها از "دست دادن" والیبالیست‌های ایرانی با یکی از داوران زن مسابقات جام ملت های آسیا، فدراسیون والیبال این کشور رسما اعلام کرد که با 'خاطیان' برخورد می کند.

انتقادها از آنجا آغاز شد که پس از پیروزی تیم ملی والیبال ایران بر افغانستان در نخستین روز از رقابت‌های جام ملت های آسیا که در تهران برگزار می شود، بازیکنان دو تیم مطابق مقررات با یکدیگر و همچنین با داوران مسابقه دست دادند.

اما دست دادن تعدادی از بازیکنان ایران با یکی از داوران این مسابقه که خانم بود؛ در برخی رسانه های ایران جنجال ساز شد.

خبرگزاری فارس با انتشار گزارشی که به صورت مجزا به این موضوع می پردازد، حرکت ملی پوشان ایران را "اقدامی غیر اخلاقی" دانسته و خبرگزاری ایسنا هم نوشته است: "عمل برخلاف موازین برخی از ملی پوشان ایران موجب رنجش خاطر ملت معتقد ایران شد."

همزمان، امیر خوش‌خبر سرپرست تیم والیبال ایران با اظهار تاسف از روی دادن چنین واقعه ای گفت که از مردم ایران عذرخواهی می‌کند و قول داد که با "خاطیان" برخورد می ‌شود.

در همین حال، علیرضا نادی کاپیتان تیم ملی والیبال ایران هم گفت: "والیبالیست‌ها از اقدام خود نادم و پشیمان هستند."

خبرگزاری فارس به نقل از آقای نادی نوشته است که "فرزندان ایران اسلامی برای جبران خطای خود تمام تلاششان را برای قهرمانی به کار خواهند گرفت".

این اتفاق که دست کم از نظر پوشش رسانه ای، این رقابت ها را تحت الشعاع خود قرار داده، به عذرخواهی مسئولان و بازیکنان محدود نشد و فدراسیون والیبال ایران هم با صدور بیانیه‌ای، "سهل انگاران" را تهدید به برخورد کرد.

در بیانیه این فدراسیون با تاکید بر ضرورت حفظ و رعایت "موازین دینی" آمده است: "بدیهی است فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران با افرادی که با سهل انگاری خویش موجبات نگرانی را فراهم نموده اند، برخورد خواهد کرد."

نتایج رقابت ها

در دومین روز رقابت‌های والیبال جام ملت های آسیا در تهران، تیم های استرالیا و کره‌جنوبی به ترتیب بر قطر و ترکمنستان پیروز شدند.

استرالیا به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی با نتیجه ۳-۰ بر قطر چیره شد و صعود خود را از هم اکنون مسجل کرد. استرالیا روز جمعه در آخرین بازی خود از مرحله مقدماتی به دیدار ترکمنستان می ‌رود.

کره‌جنوبی نیز با همین نتیجه از سد تیم ترکمنستان گذشت تا در آستانه صعود قرار گیرد.

سریلانکا هم با نتیجه مشابه ۳ بر صفر مقابل ازبکستان به برتری رسید و تیم قدرتمند چین نیز در سه گیم متوالی اندونزی را شکست داد.

ایران میزبان شانزدهمین دوره جام ملت های آسیا، امروز پنجشنبه (۳۱ شهریور) در دومین دیدار خود با نتیجه ۳-۰ از سد تیم تایوان گذشت.

ایران گیم نخست را با نتیجه ۲۵ بر ۱۵ به سود خود به پایان برد. اما گیم دوم دشوارتر بود و با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به سود تیم ایران به اتمام رسید.

در گیم سوم نیز ایران با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ برنده شد تا راهی مرحله بعد شود.

خولیو ولاسکو، سرمربی تیم والیبال ایران در این بازی تصمیم گرفته بود نفرات اصلی تیم مثل بازارگرد، نظری افشار، حسینی، ظریف، نادی، کشاورزی و موسوی عراقی را به میدان فراخواند.

در حالی که در شب نخست رقابت ها و در بازی برابر تیم افغانستان، ملی ‌پوشان ذخیره تیم ایران هم شانس حضور در زمین را پیدا کردند. تیم ایران جمعه شب به مصاف هندوستان خواهد رفت.

مطالب مرتبط